Yiğit Bulut geri döndü: ''Malınızı ucuza kaptırmayın!''

Yiğit Bulut geri döndü: ''Malınızı ucuza kaptırmayın!''
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut İstanbul olmak üzere birçok ilde yaşayan ev sahibi vatandaşları "malınızı ucuza kaptırmayın" diyerek uyardı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, Avrupa'da enerji krizi çıkardı. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla Avrupa'dan 1 milyon insanın kışı İstanbul, İzmir, Antalya gibi şehirlerde geçirmesi bekleniyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan da paylaşım geldi. İşte haberin detayları...

Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamada, 31 Ağustos'ta bakıma alınan ve tekrar faaliyete geçmesi beklenen Kuzey Akım'daki bir türbinde arızaların tespit edildiği belirtilmişti. Hattan doğal gaz sevkiyatının arızalar tamir edilmeden yapılamayacağına işaret edilen açıklamada, bu nedenle Kuzey Akım üzerinden doğal gaz sevkiyatının belirsiz bir süreliğine durdurulmasına karar verildiği kaydedilmişti.

'İLAHİ ADALET'

Avrupa'dan 1 milyon insanın enerji krizi nedeniyle kışı Türkiye'de geçirmesi bekleniyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Bulut, şu ifadeleri kullandı:

"İlahi Adalet! Gazı kesilen AB vatandaşlarından en az 1 milyonu bu kışı Türkiye’de geçirmek için harekete geçti. İstanbul, İzmir, Antalya ve birçok ilde oteller kışı dolu geçireceği gibi ev alım ve kiralama için harekete geçtiler! Malınızı ucuza kaptırmayın Muhtaçlar! İlahi adalet!"*