Tika, Macaristan'da Spor Salonu Yeniledi

Tika, Macaristan'da Spor Salonu Yeniledi

BUDAPEŞTE (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Budapeşte'nin Ferencvaros Belediyesi Anaokulunun sosyal etkinlik ve spor salonunu...

BUDAPEŞTE (AA) - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Budapeşte'nin Ferencvaros Belediyesi Anaokulunun sosyal etkinlik ve spor salonunu yeniledi, ekipman desteğinde bulundu.

Macaristan'daki faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdüren TİKA, başkent Budapeşte'nin Ferencvaros Belediyesi Anaokulunun sosyal etkinlik ve spor salonunu restore ederek modern cihazlarla donattı.

Sosyal etkinlik ve spor salonunda düzenlenen törene katılan Belediye Başkanı Yardımcısı Miklos Zombory, TİKA'nın yaptığı yardımdan dolayı Türk halkına müteşekkir olduklarını belirterek şöyle konuştu:

''Bir ülkenin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için, eğitim ve sağlık alanlarına büyük yatırım yapması gerekir. TİKA, geçen ay sağlık ocağımıza sağlık ekipmanı desteğinde bulundu. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Macaristan'da çok ciddi projelerde yer alıyor. TİKA'nın verdiği desteklerin çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ve kendileriyle olan irtibatımızı daha da güçlendirmek istiyoruz.''

TİKA'nın Budapeşte Program Koordinatörü Havva Pınar Özcan da Ferencvaros Belediyesinin Budapeşte'nin en hızlı gelişen bölgelerinden birisi olduğunu kaydederek ''Ferencvaros Belediyesi ile yaklaşık bir yıldır irtibat halindeyiz. Aynı belediye içinde daha önce çok önemli iki projeye daha imza atmıştık. Bugün açılışını yaptığımız spor salonunun burada eğitim gören öğrencilerin gelişimine katkıda bulunacağına inanıyorum. TİKA, şu ana kadar Macaristan genelinde çok önemli projelere imza attı. Macaristan'da başka alanlarda da işbirliğine açık olduğumuzu belirtmek istiyorum.'' ifadesini kullandı.