Hükümet zam teklifini açıkladı, memur yanıt verdi
Dikkat ! İstanbul'a uyarı üstüne uyarı geliyor
Eski ülkü ocakları başkanı 15 yaşındaki erkek çocuğuyla basıldı

Türkiye’den dünyaya açılan sosyal ağ : Plate.im

Trafikte gördüğünüz araba sahibiyle tanışmanızı ve aynı zamanda sosyalleşmenizi sağlıyor!

A+ A-

Dünyada 1 milyar motorlu araç ve 1 milyar da akıllı telefon sahibi insan bulunuyor. Yoğun bir trafikte ise istatistiklere göre İstanbul’da bir kişi günün yaklaşık 2 saatini trafikte geçiriyor. Bu sürede insanların trafikte birbirleriyle iletişim kurabilmelerini sağlamak ise çılgın bir fikir fakat artık mümkün!
Plate.im iphone uygulamasına arabası olan ya da olmayan herkes üye olabiliyor. Üyelik işlemi sadece aracınızın plaka, marka, model, renk ve yıl gibi bilgilerinden oluşuyor. Üyelik sonrasında size verilen sticker’ı isterseniz arabanızın görünen bir kısmına yapıştırıyorsunuz.

Böylelikle plate.im kullanıcısı olduğunuz kolaylıkla anlaşılıyor. Uygulama içerisinde plaka ve model olarak iki adet arama seçeneği bulunuyor. Plaka seçeneği sayesinde trafikte görmüş olduğunuz kişinin araç plakasını yazarak o kişinin profil bilgisine ulaşılabiliyorsunuz. Model seçeneğiyle ise hayranı olduğunuz araç sahiplerine, sizinle aynı aracı kullanan birine ya da satın almayı düşündüğünüz ama bilgi almak istediğiniz araç sahiplerine ulaşmanız mümkün.

3 ay AR-GE süresi hariç, 9 ayda ortaya çıkan uygulamada en çok dikkat edilen noktalardan biri ise kullanıcı güvenliği. Uygulamaya üye olduğunuzda arkadaşınız olmayan kullanıcılar iletişim bilgilerinize ulaşamıyorlar. Örneğin arkadaşınız olmayan kişiler twitter ve instagram, arkadaşlarınız ise telefon, sms ve e-posta yoluyla sizinle iletişim kurabilir. Gizlilik ayarları sayesindeyse kullanıcıların sizinle hangi sosyal ağdan iletişim sağlayacaklarını kolaylıkla seçebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabileceği kanallar ise facebook, twitter, instagram, telefon, sms ve e-posta olarak sıralanıyor.

Plate.im iPhone uygulamasına üye olmak için AppStore’da plate.im olarak aramanız ya da www.plate.im adresine girmeniz yeterli.

ÖRNEK KULLANIM ALANLARI

-Araba kullanıcılarıyla iletişime geçmek, yeni arkadaşlar edinmek.
-Hayranı olduğun arabaya sahip kişilerle iletişim kurmak.
-Arabası arızalanan plate.im kullanıcılarına yardımcı olmak ya da yardım istemek.
-Yanlış yere park etmiş kullanıcıları uyarmak.

Plate.im kullanıcılarına ulaşmanın birden çok yolu bulunuyor. Telefon ve SMS ile direkt ulaşmanın yanında Facebook, Twitter ve Instagram profillerine erişebilir ya da e-posta gönderilebilir.  3 ay AR-GE süresi hariç, 9 ayda ortaya çıkan uygulamada en çok dikkat edilen noktalardan biri ise kullanıcı güvenliği. Gizlilik ayarları sayesinde diğer üyelerin hangi iletişim bilgilerinizi görebileceklerini kolaylıkla seçilebilmesi mümkün.

3 kişilik çekirdek bir ekipten oluşan plate.im kadrosunu Serkan Erdoğmuş, Tuna Akın ve Burak Erdoğmuş oluşturuyor. Plate.im’i ücretsiz olarak yüklemek için AppStore’da “plate.im” olarak aramanız yeterli.