Yaşar Alptekin'in lise etkinliğindeki konuşmasına tepki yağdı

Güncelleme:

İstanbul Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi'nde Diyanet İşleri tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Yaşar Alptekin, "hep barlarda, karıyla kızla takılıyordum" deyince tepkileri üzerine çekti.

Beşiktaş Arnavutköy semtinde yer alan Korkmaz Yiğit Anadolu lisesi öğrencileri bugün okulun son iki ders saatinde bir söyleşiye katılmak üzere konferans salonuna toplandı. Diyanet İşleri'nin düzenlediği söyleşinin konuğu gerici söylemleri ve namaz konusunda yazdığı kitaplarla bilinen eski oyuncu ve manken Yaşar Alptekin'di. 

Sol'un haberine göre; Diyanet İşleri görevlisi imamın "Bizim zamanımızın Kıvanç Tatlıtuğ'u" diye lanse ettiği Yaşar Alptekin, lise öğrencilerinin karşısında yaptığı konuşma öğrenci ve öğretmenlerin tepkisiyle karşılaştı.

"Parasız cennete mi gitmek istersiniz yoksa parayla cehenneme mi" diyen Alptekin, söylediklerini açıklamasını isteyen öğrencilere "Sigaraya, alkole para verirsin, kadına para verirsin" dedi. "Kadına para vermek ne demek?" sorusuna ise "Genelev kadınına diyorum, ben hep barlarda karıyla kızla falan takılıyordum, o kadar günahın içinden çıkıp namaza geliyordum beni acaba kabul etmezler mi diye düşündüm." diye cevap verdi. Sözleri üzerine öğrencilerin ıslıklı protestosuyla karşılaşan Alptekin okul öğretmenleri tarafından uyarıldı.