İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Türel'den Kurban Bayramı mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kurban Bayramı için bir mesaj yayınladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Türel'den Kurban Bayramı mesajı
A+ A-

Değerli Antalyalılar,

Sevgili Hemşehrilerim,                                                                   

Yaşamımızın vazgeçilmez bir unsuru olan, sevgi ve saygının pekiştiği, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, hoşgörünün egemen olduğu, güzel duyguların paylaşıldığı bir dini bayramımızı; mübarek Kurban Bayramı’nı hep birlikte idrak ediyoruz.

Bayramlar bizler için, umutların yeniden yeşerdiği, azmin ve inancın her sorunun üstesinden gelmek için en temel yol olduğuna dair kararlılıkların bir kez daha kazanıldığı, özel günlerdir. Toplumsal birlikteliğimizin güzide simgeleri olan bayramlarda insani değerler yücelir, kardeşlik, dostluk duyguları içinde kalpler bir bütün olur. Özellikle kurban bayramları toplumsal yardımlaşmanın ve dayanışmanın inancımızın ilkeleri ışığında yaşandığı; insanların birbirleriyle kucaklaştığı zamanlardır.

Sevgili Antalyalılar,

İşte bizler bu duygu ve düşünceleri yaşarken ülkemiz bildiğiniz gibi öyle zorlu bir süreçten ve demokrasi sınavından geçti ki Allah bir kez daha böyle günler yaşatmasın, böyle bir sınava tabi tutmasın. Türkiye’nin büyümesini ilerlemesini, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını istemeyen güçler, birlik ve beraberliğimizi bozarak güçlü Türkiye’yi karanlığa sürükleme çabasındaydı. Bu hain darbe girişiminin arkasında bulunan çete sadece Türkiye’ye yönelik bir girişimde bulunmadı. Bütün İslam dünyasını hedef alan bu girişimin başarısız sonuçlanacağını ve milletin vereceği tokat gibi cevabı hesaplayamadı. Genç, yaşlı, kadın, erkek yüzbinlerce kişinin gözünü kırpmadan tankların önüne durup kurşunlara göğsünü siper edeceğini düşünemedi. Destansı bir mücadele ile demokrasimize sahip çıktık ve zor günleri aştık. Söz konusu vatan olunca hep birlikte tek ‘Türkiye’ olduk. Tüm dünyaya Büyük Türkiye hedefinde, tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet olarak yürüyeceğimizi haykırdık. Haykırmaya devam edeceğiz.

Tüm dünyaya güçlü bir ülke olduğumuzu gösterdik ve demokrasi dersi verdik

İşte değerli hemşehrilerim; biz böyle büyük Türkiye’yiz ve büyük bir milletiz.

Biz milletimizin huzuru, refahı, mutluluğu için gece gündüz çalışıyor ve çabalıyoruz. Antalya’nın doğusundan batısına en ücra köşesine kadar hizmetlerimizi götürürken vatandaşımıza en iyi hizmeti nasıl sunabilirizin hesabını yapıyor ve ona göre projeler üretiyoruz. Antalya’yı tam bir marka şehir yapmak için yolumuzda kararlılıkla ilerliyoruz. Bu inançla yatırımlarımızı, dev projelerimizi sizlerle birlikte planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Fikirleriniz düşünceleriniz bizlere her zaman ışık tutarak yol haritamızın öncüsü olacaktır.

Değerli Antalyalılar,

Paylaşmanın, darda olan komşuya yardım eli uzatmanın en mübarek şekillerinden biri olan kurban, hem dini hem de sağlık şartları açısından birçok ayrıntıyı da beraberinde getiriyor. Bu anlayışla, Kurban Bayramı öncesi sizlerin sorunsuz bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, hiçbir ücret talep edilmeden hizmet verecek iki kurban kesim merkezi hazırladık. Zabıta, İtfaiye, ASAT ve Ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamanız için gerekli tedbir ve önlemleri aldık. 

Bu vesileyle, siz değerli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin kurban bayramını kutluyorum. Bu özel günde şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyor, ailelerine bir kez daha sabır ve metanet diliyorum. Bizlere, onlara vereceğimiz her türlü desteğin böyle günlerde anlamının daha da büyüdüğünü unutmamak düşüyor.

Menderes TÜREL
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı