Maltepeliler sevgi sofrasında buluştu

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında ilk iftarlarını, Organik Pazar’daki “Sevgi Sofrası”nda açan Maltepeliler, müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi ile unutulmaz anlar yaşadı.

Maltepeliler sevgi sofrasında buluştu
A+ A-

Maltepe Belediyesi, 2016 Ramazan etkinlikleri kapsamında, Organik Halk Pazarı’nda yaklaşık 2000 kişiye iftar verdi. Ramazan’ın ilk orucunu belediyenin “Sevgi Sofrası”nda açan Maltepeliler, iftarın ardından ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık’ın Ramazan sohbetini dinledi.  

YÖRESEL TATLAR

Ramazan sohbetinin yanı sıra Maltepeliler için eğlenceli etkinliklerinde yapıldığı alanda bulunan sevgi hanelerinde il dernekleri stant açarak, yöresel tatlarını vatandaşların beğenisine sundu. Tasavvuf ezgilerinin de seslendirildiği etkinlikte, çocuklar için Karagöz-Hacivat Tiyatro oyunu sergilenirken, Maltepeli çocuklar oyun alanında gönüllerince eğlendi. Maltepe Merkez Camisi’nde ise teravih namazını kılan vatandaşlara, çıkışta belediye tarafından limonata ve baklava ikram edildi. Namaz çıkışı karşılarında ikram standını gören vatandaşlar, Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür ederken, ikramların ay boyunca teravih namazları sonrasında süreceği belirtildi.