için kaldı

Zırhlı araçtan ezan okundu !

Zırhlı araçtan ezan okundu !

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı olan Sur'da zırhlı araç içinden ezan okundu.

Diyarbakır'da Özel Harekat Polisleri ilçede yaptıkları operasyonun ardından zırhlı araç içinden ezan okuyup tarihi camide namaz kıldı. Sur İlçesi'nde 5 günlük sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından halk polislere dua etti.

diyarbakirda-polis-zirhli-araçtan-ezan-okudu_2.jpg

Diyarbakır Sur İlçesi'nde yollara hendek kazan, barikat kuran ve güvenlik güçlerine saldıran PKK’lı teröristlerin yakalanması için başlatılan hava destekli operasyon sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı dün akşam kaldırıldı.

diyarbakirda-polis-zirhli-araçtan-ezan-okudu_1.jpg

Operasyonda hendekler kapatıldı, barikatlar yıkıldı, patlayıcı tuzakları imha edildi. PKK’nın  “üs” olarak kullandığı ve aylardır ezan okunmayan ilk Osmanlı eserlerinden Kurşunlu Camii de teröristerden temizlendi. Özel harekat polisler, hainlerin hasar verdiği tarihi camiyi temizleyip, zırhlı araçtaki megafondan ezan okuduktan sonra namaz kıldı.

DİYARBAKIR HALKI POLİSLERE DUA ETTİ

PKK’lıların, ev, işyeri ve eğitim kurumlarına verdiği ağır hasar gözlerden kaçmadı.Beş gün sonra sokağa çıkabilen halk, ilçeyi PKK’lı teröristlerden temizleyen güvenlik güçlerine, “Allah sizden razı olsun” diye dua etti.

diyarbakirda-polis-zirhli-araçtan-ezan-okudu.jpg

POLİS EZANI ZIRHLI ARAÇTAN OKUNDU

PKK’lılardan temizledikleri tarihi caminin şadırvanında abdest alıp,  zırhlı araçın megafonundan ezan okuyan polisler, hep birlikte namaz kıldı.

Etiketler polis namaz araç ezan zırh