Bir çalışan kadın klasiği !

İşe gitmek için kaç dakikada hazırlanıyorsun?

Bir çalışan kadın klasiği !
A+ A-

Mesaiye başlamadan önce neler yapıyorsun? Yenibiris.com, çalışanların sabah alışkanlıklarını araştırmış. İşte bazı ilgi çekici sonuçlar…

Kimimizin hazırlanması bir saat sürer, kimimiz de uyandıktan 10 dakika sonra evden çıkmış oluruz. (Hayır, biz o süper kadınlardan değiliz.) Çayını / kahvesini içmeden çalışmaya başlamayan da var, masasına oturur oturmaz işe gömülebilen de… Yapılan araştırmaya göre erkekler 10-15 dakikada işe hazırlanırken, kadınlarda bu süre 30 dakikayı buluyor. Çalışanların yarısı evde, yarıya yakını ise iş yerinde kahvaltı ediyor ve bu sırada internette geziniyor. Yüzde 22’si işe varır varmaz çalışmaya başlıyor.

Çalışanların yüzde 44’ü kahvaltısını iş yerine geldikten sonra yaptığını söylemiş. Kahvaltı etmeyenlerin oranı neyse ki sadece yüzde altı. (Senin onlardan olmadığına eminiz.) Ankete katılan çalışanların yüzde 25’i, işe başlamadan önce her sabah çay veya kahve içtiğini belirtmiş. Yüzde 15’i arkadaşlarıyla sohbet ediyor, yüzde biri ise telefon görüşmesi yapıyor.

“Çalışmaya başlamadan önce başka şeylerle kaç dakika ilgileniyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlar ise şöyle:

5-10 dakika (%53)
11-15 dakika (%19)
Mecburen hemen çalışmaya başlıyorum (%14)
16-30 dakika (%12)
30 dakikanın üzerinde (%2)