İşsizlik açılımı

Bir açılım lafıdır gidiyor.
 
Kürt açılımı,
Alevi açılımı,
Demokratik açılım,
Sanatçı açılımı,
Roman açılımı.
 
Ne açıldı, nereye varıldı kestirmek henüz çok güç çünkü ortada hiçbir şey yok.
 
Hükümet meclise bile zor açıkladığı Kürt açılımı anlatmak için sinemacılarla, radyocularla, sanatçılarla, yazarlarla kahvaltılı toplantılar düzenliyor.
Sanatçılardan, radyoculardan yardım istiyor. Fakat o kadar kahvaltılı toplantı yapılmasına rağmen "aslında ne konuşuldu" bilmiyoruz.
 
Bu, kahvaltılı toplantıların bir seçim çalışması olduğu iddiası yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Öyle ya; toplantılar neden AKP İstanbul İl Başkanlığında düzenleniyor? Bu sorunun cevabını bilen beri gelsin!
 
Seçim yatırımı olarak düzenleniyorsa stratejik bir hata söz konusu... Çünkü AKP, seçimde kaybedecekse işsizler ordusuna kaybedecek. O yüzden ilk önce İşsizler ordusuna bir kahvaltı vermek gerekirdi!
 
Şakaya gelir tarafı yok, dile kolay 3,5 milyon işsiz sayısı olarak açıklandı resmi işsizlik rakamları. Buna birde İŞKUR başvurusu yapmayanları ekleyin.
Belki komşunun oğlu, amcanın kızı, asker arkadaşın... Belki ağabeyin, belki sen...
 
İşsizlik açılımı yapılmaz veya işsizliğe çare olunmazsa seçimde işsiz seçmenlerin bir açılım yapması kaçınılmaz olacak.
Tüm Türkiye ciddi ve planlı işsizlik açılımı bekliyor.
 
Özhan Canaydın
 
Galatasaray’ın “beyefendi” başkanlarından Özhan Canaydın yakalandığı Pankreas Kanserini yenemedi ve aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Galatasaray camiasına başsağlığı dilerim.
Keşke klüpleri yöneten tüm başkan ve yöneticiler Canaydın gibi “Beyefendi” olabilse.