AK Partili belediye Demet Akalın ve Alişan için corona yasağını deldi

Şanlıurfa Belediyesi’ne ait Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesisleri’nde Demet Akalın ile Alişan'ın katıldığı restoran açılışı sırasında koronavirüs yasakları delindi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine giden şarkıcı Demet Akalın ve Alişan için Şanlıurfa Belediyesi’ne ait Cumhuriyet Parkı Sosyal Tesisleri’ndeki restoran açıldı. İkilinin restoranda yemek yediği anları şarkıcı Demet Akalın sosyal medya hesabından paylaştın.

“KAMU KURUMLARI HÜKÜMETİMİZİN ALDIĞI KARARLARI ÇİĞNİYOR”

Yasağa rağmen şarkıcılar için restoran yasağının delinmesine tepki gösteren Eyyübiye ilçe belediyesi eski meclis üyesi Bilal Tekatlı sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi;

“Esnafa günah belediyeye mübah mı?sn valim @Abdullah_Erin47 restaurant ve lokantalar sadece paket servisi olacaktı. Kamu kurumları, hükümetimizin aldığı kararları çiğniyor ise vatandaş ne yapsın. Gereğini yapmanız dile ile”

Demet Akalın ve belediyeden açıklama: Kurallara eksiksiz uyuyoruz

Demet Akalın, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. Kurallara uyulmadığı hâlde kuralların eksiksiz yerine getirildiğini iddia eden belediye açıklamasını paylaşan Akalın, "Biz televizyoncuyuz ve kurallar çerçevesinde misafir edildik!" dedi. Oysa kurallar açıkça gel-al ve paket servis dışında restoranların faaliyet gösteremeyeceğini belirtiyor.

Şanlıurfa Belediyesi ayrıca hukuki haklarını kullanacaklarını söyledi.

Şanlıurfa Belediyesi'nin açıklaması ise şöyle oldu:

 

 

Seçiniz...