Yıldız Tilbe'den hayvanseverleri ayağa kaldıran paylaşım

Yıldız Tilbe'den hayvanseverleri ayağa kaldıran paylaşım
Güncelleme:

Başıboş sokak köpekleriyle ilgili tartışmalara Yıldız Tilbe de dahil oldu. Ünlü şarkıcının paylaşımı hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Başıboş sokak köpekleri can yakmaya devam ediyor. Antalya'da köpekten kaçarken yola çıkıp kamyonun altında kalan 9 yaşındaki Mahra'nın bacağı kesildi. Küçük kızın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

Isparta'da da köpekten kaçarken otomobilin çarptığı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Rabia K., tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

YILDIZ TİLBE: "SALDIRAN KÖPEKLERE ZEHİRLİ ET VERİN"

Sokak köpekleriyle ilgili tartışmalara ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe de katıldı. Tilbe, hayvanseverleri kızdıran paylaşımlar yaptı. Tilbe, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin hepsi gebersin , insan parçalamak nedir ya" ifadelerini kullandı.

Tilbe'nin paylaşımları şu şekilde:

"Sahipsiz köpekler hayvan barınaklarında toplanıp aklı başında, hayvansever görevliler tarafından bakılmalıdır. Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya? Toplasınlar hayvan barınaklarına köpekleri, hayvanseverler görevlendirilsin, hayvan sevmeyen sırf görev diye bu işi yapan birileri olmasın barınaklardaki hayvanlar birbirini yiyor açlıktan Allah razı olmasın, hayvanseverler görevlendirilsin, kontrol edilsin hayvan da kurtulsun insan da.

Bütün insanların ve hayvanların yaşama hakkı vardır, fakat saldırmaya öldürmeye hakkı yoktur, olmamalıdır. Yasalar insanın da hayvanın da birbirine zarar vermeden yaşamalarını kanunlaştırmalıdır. İnsanlara grup halinde saldıran parçalayan, öldüren köpeklerin insan öldüren bir insandan farkı yoktur, cezalandırılmalıdır. Başka insanlara saldırmak için özgür bırakılmamalıdır. Bende şu an çocukları kadınları insanları parçalayan köpeklerden nefret ediyorum. Sevmek için bir sebep göremiyorum"

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Tilbe'nin açıklamaları sosyal medyayı ikiye böldü. Bazı kullanıcılar Tilbe'ye destek verirken, bazı hayvanseverler şarkıcıyı CİMER'e şikayet ettiğini belirtti. 

Yıldız Tilbe'den hayvanseverleri ayağa kaldıran paylaşım - Resim : 1