Sözcü gazetesinin Ayasofya haberine inceleme

Sözcü gazetesinin Ayasofya haberine inceleme
Güncelleme:

Basın İlan Kurumu, Sözcü gazetesinin Ayasofya'nın ibadete açılmasını ''felaket'' olarak nitelendirdiği haberle ilgili inceleme başlattı.

Sözcü gazetesi, bugünkü manşetinde Ayasofya Camii'nin 86 yıl sonra ibadete açılmasını felaket olarak nitelendirdi, tepkiler çığ gibi yükseldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da "Ben okumuyorum, kimse de para verip okumasın" sözleriyle tepki gösterdiği Sözcü gazetesinin söz konusu haberiyle ilgili Basın İlan Kurumu tarafından inceleme başlatıldı.

Sözcü gazetesinin Ayasofya haberine inceleme - Resim : 1

"TOPLUMUN FARKLI KESİMLERİNDE CİDDİ TEPKİYE YOL AÇTI"
Basın İlan Kurumu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli '2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı' manşetli haberinde, Ayasofya'nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır.

Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır."

AK Parti'den Sözcü gazetesine Ayasofya tepkisiAK Parti'den Sözcü gazetesine Ayasofya tepkisi

Erdoğan'dan Sözcü gazetesine sert tepki: Kimse para verip almasınErdoğan'dan Sözcü gazetesine sert tepki: Kimse para verip almasın

 

Seçiniz...