Necdet Saraç'tan Mehmet Metiner'e canlı yayında ''yurtseverlik'' ayarı

Gazeteci Necdet Saraç, Habertürk’te yayınlanan bir programda sola ve CHP’ye ABD üzerinden yurtseverlik dersi vermeye kalkan Mehmet Metiner ve Prof. Yaşar Hacısalihoğlu’na karşı “Ankara mutabakatında ABD’ye, Trump’a ‘birimiz hepimiz, hepimiz için’ dedikten sonra bize yurtseverlik dersi veremezsiniz, dönüp önce kendinize bakın” dedi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Gazeteci Necdet Saraç, Habertürk’te yayınlanan bir programda sola ve CHP’ye ABD üzerinden yurtseverlik dersi vermeye kalkan Mehmet Metiner ve Prof. Yaşar Hacısalihoğlu’na karşı “Ankara mutabakatında ABD’ye, Trump’a ‘birimiz hepimiz, hepimiz için’ dedikten sonra bize yurtseverlik dersi veremezsiniz, dönüp önce kendinize bakın” dedi…

Saraç Habertürk’te yayınlanan Enine Boyuna programında şunları söyledi:

Sorunu yaratanlar, sorunu çözemezler. Sorunu yaratanlar hedefi sürekli yanlış koyuyorlar. Bu ülkede hedef konulması gereken parti ne CHP’dir, ne de CHP yöneticileridir. Çünkü CHP’de, yöneticileri de sorunu yaratan değildir…

Yurtseverlik kıyaslaması yapacaksak, dönüp Ankara mutabakatına bakın! Amerika’ya “birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” diye yazdıktan sonra bize burada yurtseverlik dersi vermeye kalkmanız son derece yanlış!

Bakın Ankara mutabakatına; Kimdir  “birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” dediğiniz?
ABD’nin kendisidir, Pence’nin kendisidir, Trump’ın kendisidir!

Bunu yazacaksın oraya. Alexander Duma’nın 17. Yüzyılda yazdığını oraya yazacaksın sonra da CHP’ye yurtseverlik dersi vereceksin. Yok böyle bir şey!

Bu ülkede yurtseverlik kriteri koyacaksak, hesaplaşmanın ABD ile Rusya ile yapılması gerekir…
“Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz” dediğiniz kimlerdir? Dönüp önce kendinize bakın!

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News