TRT'de skandal hata! Görevden alındı

TRT Haber ekranlarında yayınlanan Satır Başı programında ekrana verilen KJ büyük tepki çekti. Alt yazıda yazan "Azerbaycan sivillere saldırıyor" ifadeleri sonrasında ilgili personel kovuldu.

Geçtiğimiz Ekim ayında TRT Haber’de yayınlanan Gece Bakışı programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pandemiye yönelik yaptığı açıklamalar sırasında TRT ekranında “Öööööööiiiiiillllll” şeklinde bir KJ yer almasının ardından yeni bir KJ hatası daha yapıldı. 

Kanalda yayınlanan Satır Başı programında verilen “Azerbaycan sivillere saldırıyor” ifadesi tepki topladı. 

Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Kurumu'nun haber kanalı TRT Haber'de yayınlanan “Azerbaycan sivillere saldırıyor” ifadesine ilişkin yaptığı açıklamada özür diledi ve ilgili personelin kovulduğunu açıkladı.
TRT, alt yazıda sorumluluğu olan personelin kurumla ilişiğinin kesildiğini açıkladı ve özür diledi.

 Söz konusu hata 30 saniyeden fazla ekranda kalmıştı.

TRT Genel Müdürü: Olay çok boyutlu soruşturulmaktadır

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT’nin kamu kurumu olarak eleştirilere açık olduğunu ve olayın devletin ilgili birimleriyle çok boyutlu soruşturulduğunu söyledi.

“TRT, bir kamu kurumu olarak tabii ki eleştirilere açıktır. Ancak haberin içeriğinin dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı mücadelesine karşı bir habermiş gibi yansıtılması da doğru değildir” diyen Eren şöyle devam etti:

Kısa bir süre ekranda kalan bu ifadeden dolayı bugüne kadar yapılan yayınların görmezden gelinmesi savaşın başladığı günden bugüne bölgede büyük bir özveriyle çalışan arkadaşlarımızı ve şahsımı derinden üzmektedir. Tabii ki bu olayın vahametinin farkındayız ve sonuna kadar da üzerine gidiyoruz. İlgili personelin sözleşmesi feshedilmiş ve işine son verilmiştir. Olay, devletin ilgili birimleriyle de irtibatlı bir şekilde çok boyutlu soruşturulmaktadır.

 


 

Seçiniz...