Adil Öksüz'le ilgili gündeme bomba gibi düşecek iddia
3 yaşındaki çocuk unutulduğu serviste havasızlıktan öldü
Genç kadına önce taciz, sonra dayak !

5 kiloyu anında eriten kurallar

5 kiloyu anında verebilmeniz için bazı öneriler...

A+ A-

SPOR YAPIN: Havalar ısındı. Servisten, otobüsten birkaç durak daha erken inerek günde 1 kilometre yürümeye çalışın. Bu hem metabolizma hızınızı artıracak hem de ekstra kalori yakmanızı sağlayacak.

ŞEKERLİ YİYECEKLERİ KESİN:  Yediğiniz cipsten, tuzlu krakere, dondurmaya, kahvaltılık gevreğe kadar tüm atıştırmalıkların içinde şeker var. Uzmanlar çoğu zaman şekerin, yağdan bile daha tehlikeli olduğunu söylüyor. Çikolata yerine elma, muz ya da kuru kayısı gibi yiyeceklerle tatlı ihtiyacınızı karşılayın.

MARKETE YÜRÜYEREK GİDİN: Özellikle sitelerde oturanlar, marketler uzakta bulunduğu için genellikle arabayla gitmek zorunda kalır. Alacağınız birkaç parça hafif şey için alışverişe arabayla gitmeyin. Bunun yerine güzel bir yürüyüş fırsatı yaratın kendinize.

KARBONHİDRATLARDAN KURTULUN: Ekmek, pasta, makarna ve patates kızartması iradenizi en çok zorlayan yiyecekler olabilir. Çünkü karbonhidratların yaptığı şey tam da budur. Karbonhidratlar ayrıca hücrelerde hem şeker hem yağ depolamanıza neden olur. Aç kalmayın. Sadece pilav yemek yerine sebzeyi tercih edin.

DAHA FAZLA SU İÇİN: Daha fazla su, vücut fonksiyonlarınızın daha etkin olmasını sağlar...

KALORİLERİNİZİ SAYIN: Günlük yediklerinizi yazmak ve kalorilerinizi saymak bir süre sonra ne kadar yediğinizi görmenizi sağlayarak kilo vermenize yol açar. Günde 2 bin 500 kalori alıyorsanız gerçekten çok yiyor olabilirsiniz.

AKTİF OLUN: Bir atom karınca misali hep bir yerlere yetişen tiplerden olamasanız da kendinize devamlı bir iş bulun. Arabanızı yıkamak, çamaşır asmak vs.

KAS YAPIN: Ağırlık kaldırmayı da unutmayın. Çünkü kas oranınız ne kadar artarsa, kaloriyi de o kadar kolay yakarsınız.