Eski Bakan'dan yeni Bakan'a 'şarbon' tavsiyesi: ''Halkı aydınlatın''

Şarbon vakaları gündemdeki yerini korurken, Gıda,Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba "Bizim dönemimizde alınan hayvanlar, uluslararası standartlara uygundu. Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık" dedi.

Eski Bakan'dan yeni Bakan'a 'şarbon' tavsiyesi: ''Halkı aydınlatın''
A+ A-

Şarbon vakaları gündemdeki yerini koruyor.  Sözcü'den Ali Ekber Ertürk 'e konuşan Gıda,Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,  Fakıbaba, "Bizim dönemimizde alınan hayvanlar, uluslararası standartlara uygundu ve hepsi ari ülkelerden getirildi. Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık" dedi.

Şarbon vakasında kaç kişiye teşhis konulduğu ve can kaybı olup olmadığı konusunda yetkililerin halkı aydınlatmasını isteyen Fakıbaba, “Olayın büyütülmesinde, et fiyatlarını artırmak isteyen fırsatçı lobiler de var'' dedi. Fakıbaba sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu soruların cevaplanması gerekir. Kaç kişi hastalandı? Kaç kişiye teşhis konuldu? Konulan teşhis nedir? Şarbondan dolayı yaşamını yitiren var mı? Sayın Bakan'ın ve yetkililerimizin, bu fırsatçılara meydan vermeden, toplumumuzu rahatlatacak açıklamaları yapacağına inanıyorum. Benim için insan sağlığı, herşeyden önemlidir.”