''Bu maça çıkması imkansız gibiydi''

''Bu maça çıkması imkansız gibiydi''
Güncelleme:

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, Galatasaray galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 19. haftasında Fenerbahçe, Ülker Sports Arena'da Galatasaray Odeabank'ı 77-68 mağlup etti. Karşılaşma sonrasında Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Fenerbahçeli basketbolcu Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic: "Udoh'un bu maça çıkması imkansız gibiydi"

Çok zorlu bir dönemi geride bıraktıklarını söyleyen Obradovic, "Türkiye Kupası'ndan geldik. Çok önemli bir Eurolaegue maçı oynadık. 48 saat sonra bu maçı oynadık. Yaklaşık 20 gündür antrenman yapamıyoruz. Oyuncularıma bu yüzden teşekkür ediyorum. Sonra 1 antrenman yapabildik. Türkiye Kupası'ndan sonra takım içinde ilişkilerden bahsetmiştim. Geçen akşama kadar Udoh'un bu maça çıkması imkansız gibiydi. Maçtan önce bana gelip oynamak istediğini söyledi. Takım adına çok güzel bir örnek. Önümüzde rahat bir süreç var. Sloukas ve Antic'in durumlarını değerlendirmeye alabileceğiz. Genelde ilk 5'ten iyi katkı alıyoruz. Bugün benchten de katkı aldık" şeklinde konuştu.

Melih Mahmutoğlu: "Yorgunduk ama derbi maçlarında yorgunluk olmaz"

İyi mücadele ettiklerini belirten Melih Mahmutoğlu ise, "Zor geçeceği belliydi. İkinci yarı konuştuklarımızı daha iyi yansıttık. İyi defans yaptık. Bu sonuç ortaya çıktı. Yoğun bir dönemden geçtik. Yorgunduk ama derbi maçlarında yorgunluk olmaz. İki günlük iznimiz var. Euroleague'deki Kızılyıldız maçına en iyi şekilde hazırlanacağız" dedi.