Abdullah Avcı: Oğuzhan Özyakup'un takımdan ayrılacağını düşünmüyorum

Abdullah Avcı: Oğuzhan Özyakup'un takımdan ayrılacağını düşünmüyorum
Güncelleme:

UEFA Avrupa Ligi'nde Slovan Bratislava'yı konuk edecek Beşiktaş'ta teknik direktör Abdullah Avcı, ülke puanına katkı sağlamak için oynayacaklarını söyledi. Avcı maçta Oğuzhan Özyakup'a şans vereceğini belirterek, Onun gibi yerli bir oyuncuyu dışarıda bulmak çok zor. Bir...

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, "Beşiktaş formasının çok alışık olmadığı bir Avrupa süreci yaşadık. Niye bunu yaşadık değil, bunu daha iyi hale getirebiliriz diye düşünüyoruz. Önümüzde bir fırsat var. Hem Beşiktaş adına kazanmak hem de ülke puanına katkı sağlamak için tüm arzumuz ve isteğimizle, oyun aklımızla saha içinde olacağız" ifadelerini kullandı.

"MAÇ KAZANDIKÇA ELEŞTİRİ BOYUTU DEĞİŞMİYOR"

Süper Lig'de son haftalarda alınan sonuçların Avrupa Ligi'ne olumlu yansıyacağına inandığını kaydeden Avcı, "Son maçlardaki performansın olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Puan olarak da oyun olarak da iyi şeyler olacağını düşünüyorum. Ligdeki olumlu çıkışı hem kulübümüz hem ülke puanı adına Avrupa'ya da yansıtmak istiyoruz. Maç kazandıkça eleştiri boyutu değişmiyor. Tek farkla kazanıyorsunuz 'Niye 3-0 değil?' deniyor. Devamlı bir olumsuz yaklaşım var" diye konuştu.

"OĞUZHAN GİBİ YERLİ BİR OYUNCUYU DIŞARIDA BULMAK ÇOK ZOR"

Maçta Oğuzhan Özyakup'a şans vereceğini aktaran Avcı, şunları ifade etti:

"Oğuzhan Özyakup'la oyuna başlayacağım kesin. Oğuzhan'ın fırsatlar tekrar önüne gelecek. Performansının artacağını düşünüyorum. Oğuzhan gibi yerli bir oyuncuyu dışarıda bulmak çok zor. Benim inandığım, kulübe çok katkısı olmuş bir oyuncu. Performansının artarak devam edeceğini düşünüyorum. Bir ayrılığın söz konusu olacağını düşünmüyorum."

"TARAFTARA HER ZAMAN İHTİYACIMIZ VAR"

Siyah-beyazlı taraftarların desteklerinin kendileri adına çok önemli olduğunu belirten Avcı, "Taraftarın, sonuca ve oyuncuya önemli etkisi var. Destekleri sonuca direkt etki yapıyor. Onların desteğine ihtiyacımız var. Eleştirilerini maç bittikten sonra yapan taraftara her zaman ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

"VICTOR RUIZ VE ATIBA YOK, BURAK BENİM KORUMAMDA"

Victor Ruiz ve Atiba Hutchinson'ın 29 Kasım Cuma gününe kadar takımla çalışamayacağını kaydeden Avcı, "Lens cezalı, Douglas sakat, Burak benim korumamda. Kalede büyük ihtimalle Karius'la başlayacağız" ifadelerini kullandı.

"GENÇLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCEM ORTADA"

Genç oyuncularla ilgili de konuşan Abdullah Avcı, "Sene başından itibaren altyapıdan gelen 7-8 oyuncu devamlı bizimle bulunuyor. Avrupa Ligi ve ligi yaş ortalaması yüksek takımlarla aynı seviyede götürmek mümkün değil. Gençlerle ilgili düşüncem ortada. Kartal'ın ayağında ufak bir problem vardı. Son antrenmandan sonra gerekli bilgiyi alacağız" şeklinde görüş belirtti.

UMUT NAYİR: BEŞİKTAŞ FORMASININ PRESTİJİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Basın toplantısına katılan siyah-beyazlı ekibin forveti Umut Nayir ise şunları kaydetti:

"Geçen 4 maçlık periyotta beklediğimiz sonuçları alamadık. Dört maç sonunda puanımız yok ve şansımızı kaybettik. Ülke puanı ve Beşiktaş'ın prestiji açısından alabileceğimiz puanları alarak Avrupa Ligi'nden ayrılmak istiyoruz. Beşiktaş formasının olduğu her maçta motivasyonu sağlamamız gerekiyor. Hayal kırıklıklarımız oldu. İlk 3 maçtan 9 puanla ayrılabilecekken son dakika golleriyle farklı bir senaryo gerçekleşti. Bu da hayal kırıklığı oluşturdu. Beşiktaş formasının prestiji için elimizden geleni yapacağız."