Ankaragücü'nün yeni başkanı Fatih Mert oldu

MKE Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda kulübün yeni başkanı Fatih Mert oldu. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen MKE Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu'nda 931 delegeden 290'ı oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 289 oyu alan Fatih Mert, MKE...

MKE Ankaragücü Kulübünde başkanlığa Fatih Mert seçildi.

Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'ndeki genel kurulda seçimlere Fatih Mert başkanlığındaki tek listeyle gidildi.

Olaylarda salonu terk eden, sonrasında ise tekrar salona dönen Fatih Mert gelir gelmez oyunu kullandı ve sonuçları beklemeye başladı.

Oylama sonrasında 289 oy alan Fatih Mert kulübün yeni başkanı oldu.

Seçimlerde 931 delegeden 290'u oy kullandı. Bu oylarını biri de geçersiz sayıldı.

Oy kullanma işleminin ardından bir konuşma yapan çiçeği burnunda başkan Fatih Mert, bugün buraya gelerek oy kullananlara teşekkür ederek, "Ankaragücü için bundan sonrası hayırlı uğurlu olsun. Bugün burada oy kullandınız. Bundan sonra da inşallah Ankaragücü iyi ve güzel işlerin yapıldığı bir kulüp olur. 109 yıllık kulüp inşallah yerini iyi yerlerde alır. Sportif başarılarıyla örnek alınan bir kulüp olur." ifadelerini kullandı.

Yaşanan olaylardan sonra konuşmanın kolay olmadığını dile getiren Mert, "Kötü bir ortamdan sonra konuşmak kolay değil. Moral ve motivasyon kayboldu. Tasvip etmediğimiz bir olay yaşandı. Salonu terk etmek zorundaydım. Yapılan olayı kınıyorum. Doğru değil. Hakarete varmadığı sürece herkes herkesi eleştirebilir. Arkadaşa da geçmiş olsun diliyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

Fatih Mert başkanlığındaki yönetim, denetim ve disiplin kurulunda şu isimler yer aldı:

YÖNETİM KURULU

Başkan Fatih Mert

Faruk Koca, Osman Gazi Kandaş, Sidar Tunca, Tamer Açar, Önder Akdoğan, Celalettin Alkan, İsmail Atasoy, Soner Kurt, Bayram Levent Keser, Tan Alar, Gökalp Üstün, Cahit Yıldırım, Müslüm Benli, Gürkan Büyükkaralı, Hasan Altıntaş ve Mehmet Özdere.

DENETLEME KURULU

Musa Okkalı, Ersul Özçelik ve Haydar Serdar Tuncel

DİSİPLİN KURULU

Hilmi Yaman, Vedat Güngör, Ömer Yılmaz, Mustafa Doğan, Mesut Bayat

FATİH MERT: TRANSFER YASAĞINI KALDIRACAK PLAN HAZIRLAYACAĞIZ

Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen MKE Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda başkan olan Fatih Mert, seçim sonuçlarının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Mert, "Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile bir yol haritası çizip transfer yasağını kaldırabilecek bir planla bu takımı bu sene ligde tutup üstlere atabilirsek ondan sonra ki sene içinde duruma bakacağız" diye konuştu.

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ ANKARAGÜCÜ'NÜ AYAKTA TUTMAK"

Kürsü konuşmasından sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, "Ankaragücü’nde çok ciddi sıkıntılar var. Öncelikli hedefimiz takımı ayakta tutmak. Takımda acilen ödenmesi gereken paralar var. FIFA’ya gitmiş dosyalar var. Bunlar ile ilgili elimizde net bilgiler yok. Bir iki gün sonra bilgilere ulaşabileceğiz. Geçmiş yönetimle detay konusu konuşmadık. Söylenen rakamlar var o rakamlar üzerinden bakılacak. Ekonomik olarak Ankaragücü çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile bir yol haritası çizip transfer yasağını kaldırabilecek bir planla bu takımı bu sene ligde tutup üstlere atabilirsek ondan sonra ki sene içinde duruma bakacağız. Ankaragücü’nün çok ciddi kaynağa ihtiyacı var" şeklinde konuştu.

"BİR İNSANA BU KADAR KİŞİNİN TEPKİ VERMESİ DOĞRU DEĞİLDİ"

Delege Ali İhsan Mutlu’ya yapılan saldırıya da değinen Başkan Fatih Mert, "Arkadaşımız bazı rakamlardan bahsediyordu. O sırada başkan aşırı tepki verdi. Doğru bulmadığımız konular bunlar. Rakamlarla ilgili ise arkadaşımız o kayıtları not almış. Demek ki elinde bildiği bir şeyler var. Mehmet Yiğiner’in kalkıp ‘sen doğru söylemiyorsun doğrusu şunlardır sen bununla utan’ demeliydi. Şık ve doğrusu olan buydu. Bir insana bu kadar kişinin tepki vermesi doğru değildi" diye konuştu.

"DERDİMİZ BİR ŞEY ARAMAK YA DA BULMAK DEĞİL"

"Yeni gelen yönetimlerin geçmiş yönetimler için çalışmalar yapar sizlerin böyle bir çalışması olacak mı?' sorusuna ise MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, "Kulübün devir teslim töreni sonrasında evrakların incelenmesi lazım. Bağımsız denetim şirketleri var. Derdimiz bir şey aramak veya bulmak değil. Ne aldığımızı bilmemiz lazım. Bugün biz ne aldık yarın teslim ettiğinde ne teslim edeceğiz hepsini bilmemiz gerekiyor. Bunları bir raporlamamız gerekiyor" şeklinde cevapladı.