Galatasaraylılara müjde: Dursun Özbek'ten transfer açıklaması

Galatasaraylılara müjde: Dursun Özbek'ten transfer açıklaması

Burak Elmas'ın ardından Galatasaray'ın yeni Başkanı olan Dursun Özbek, taraftarı sevindirecek bir açıklama yaptı.

Galatasaray'ın çiçeği burnunda başkanı Dursun Özbek çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor. İlk iş olarak teknik direktör konusunu halleden Özbek, Galatasaray'ın efsane isimlerinden Okan Buruk ile prensip anlaşmasına vararak, Domenec Torrent ile yolların ayrıldığını resmen duyurmuştu.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ!"

Gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, "Değerli Galatasaraylılar! Bugün burada Galatasaray'ın 39. başkanı olarak bulunuyorum." diyerek sözlerine başlarken, "Beni seçtiğiniz için tüm üyelerimize teşekkür ederim. Bu göreve layık olmak için elimizden geleni yapacağız." ifadelerini kullandı.

"ÇOK GÜZEL BİR TAKIM KURUYORUZ!"

"Geçen yıldan gelen eksikleri tecrübelerimizle gidermek istiyoruz." diyen Özbek, "Cenk Ergün'le anlaştık. Cumhuriyetin 100. yılında başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Transfer çalışmalarına başlıyoruz. Çok güzel bir takım kuracağız, bu konuda hiç endişe etmeyin. Kombinelerimiz satışa çıktı. Kombinelere ilgi göstermeniz bizim için önemli." ifadelerini kullandı.

"KOMBİNE VE LOCALARA İLGİNİZİ BEKLİYORUZ"

"Kombineler çıktı, localar var. İlginizi bekliyoruz. Ekonomik koşulların böyle olduğu dönemde ilginin çok büyük önemi var." diyen Özbek, "Seçim döneminde bazı sözler verdik. Bazı projelerimizden bahsettik. En önemli projelerimizden birisi Galatasaray Adası'nın tekrar eski günlerine gelmesi, bir sosyal buluşma noktası sizlere hizmet vermesi için sözümüz vardı. Hemen işe başladık. 2 manada işe başladık. Oradaki yapıyı vücuda getirmek lazım. Ada'da biliyorsunuz bir parselimiz var, Ada 4 parselden müteşekkil. Diğer 3 parsel Milli Emlak'a ait."

"ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR!"

Galatasaray Adası’nın tekrar eski sosyal tesis olması için sözleri verdiklerini hatırlatan Başkan Özbek, "Hemen işe başladık. Oradaki yapıyı tekrar vücuda getirmek lazım. Adada bizim 1 parselimiz var. Ada 4 parsel. Diğer 3 parsel Milli Emlak’a ait. İlk temas ettiğim yer Milli Emlak’a oldu. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 1-2 gün sonra söz konusu Milli Emlak’a ait parsellerin 30 yıllığına Galatasaray’a irtifaklanması için sözleşmeleri hazırlanıyor. Hepinize müjdeli haberi vereceğim. Galatasaray Adası eskisi gibi dokunulabilir bir yer olmaktan çıkıyor. Ben konuda büyük destek veren Cumhurbaşkanımıza ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür gönderiyorum" şeklinde konuştu.