Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüler sonrası TFF'den Arda Güler açıklaması

Güncelleme:

A Milli Takımımızın EURO 2024'teki Çekya maçı öncesi antrenmanında teknik direktör Montella'nın Arda Güler'in elinden antrenman formasını çekip aldığı görüntüler gündeme bomba gibi düşerken TFF'den konuyla ilgili açıklama geldi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu son maçında 26 Haziran Çarşamba günü Çekya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, mücadelenin hazırlıklarına bugün akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla başladı.

A Millilerin antrenmanı sırasında teknik direktör Montella'nın Arda'nın elinden formayı çekip aldığı görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

Sosyal medyada peş peşe gelen ve A Millilerimizin teknik direktörü Montella'ya yönelik çok sert eleştiriler gece boyunca devam edince, TFF'den de konuyla ilgili bir açıklama geldi.

İşte TFF'den yapılan o açıklama:

"A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız."