Video Hakem Uygulaması ilk kez test ediliyor

Video Hakem Uygulaması ilk kez test ediliyor
Güncelleme:

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, video hakem uygulamasının (VAR) 8 Haziran Perşembe günü oynanacak U21 maçında ilk kez test edileceğini açıkladı.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, video hakem uygulamasının (VAR) 8 Haziran Perşembe günü oynanacak U21 maçında ilk kez test edileceğini açıkladı. Namoğlu, hakem eleştirileriyle ilgili de dikkat çekici bir değerlendirme yaptı.
 
MHK Başkanı, geride kalan sezonu TRTSPOR'da yayınlanan "İlk Baskı" programında değerlendirdi.
 
Video hakem uygulamasıyla (VAR) ilgili bilgi veren Namoğlu, "Video hakem uygulamasını Perşembe günü Fatih Terim Stadyumu'nda oynanacak U21 maçında test edeceğiz" diye konuştu.
 
VAR'ın gelecek sezon belli yerlerde uygulanacağını ifade eden MHK Başkanı, "Bir hakem aynı haftada 2-3 maçta görev yapacak" şeklinde konuştu.  
 
"Ben de Messi neden kırmızı görmüyor diyorum"

Gazeteci Atilla Gökçe'nin izleyicilerden gelen " 'Emre Belözoğlu niye kırmızı kart görmüyor?' diyorlar" şeklindeki sorusuna ise Namoğlu, "Ben de o zaman 'Messi neden kırmızı kart görmüyor?' derim" karşılığını verdi. 
 
"Hakem eleştirileri bir taktik"

MHK Başkanı Namoğlu, hakem eleştirileriyle ilgili de dikkat çekici bir değerlendirme yaptı. Namoğlu, "Bu eleştirilerin bazıları haklı olsa da büyük bölümü geleceğe yatırım. Gelecek maçlarını yönetecek hakemler etki altında kalsın. Bu bir taktik. Biz de bu taktiğe göre önlemlerimizi alıyoruz" diye konuştu.