Ahmet Nur Çebi'den Dursun Özbek'e sert tepki

Ahmet Nur Çebi'den Dursun Özbek'e sert tepki
Güncelleme:

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in "Bankalar Birliği'nden çıkacağız" açıklamalarına tepki göstererek "Söylemeyle bu işler olmuyor" dedi.

Spor Toto Süper lig ekiplerinden Beşiktaş, futbol A takımı şort sponsorluğu için Nesine.com ile 2 yıllığına anlaşmaya vardı.

Vodafone Park’ta düzenlenen sponsorluk anlaşması imza törenine Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Nesine.com CEO’su Halit Gülbakanoğlu ve Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah katıldı.

Anlaşmaya göre; Nesine.com, Beşiktaş’a garanti ücret 12 milyon 500 TL+KDV ödeyecek. Ayrıca düzenlenecek olan eşya piyangosuyla bu rakamın 18 milyon TL’ye kadar çıkması planlanıyor.

"TEMKİNLİ DAVRANIYORUZ"

İmza törenimde açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Nur Çebi, transferler konusunda temkinli davrandıklarını belirterek "Transferin sonuna geldik. Çok iyi çalıştık ve yol aldık. Belki 1-2 transfer gerekebilecek ama sonuçlarına cumartesi günü oynayacağımız hazırlık maçından sonra bakacağız. Birçok alternatifi değerlendiriyoruz. Temkinli davranıyoruz. Her transfer tutmayabiliyor." dedi.

"RIDVAN YILMAZ İNANILMAZ DERECEDE GİTMEK İSTEDİ"

Milli yıldız Rıdvan Yılmaz'ın İskoç ekibi Rangers'a transferi hakkında da konuşan Başkan Çebi, genç yeteneğin takımda kalmasını istediğini, ancak Rıdvan Yılmaz'ın kendisinin bu teklifini geri çevirdiğini kaydetti.

Başkan Çebi, "Bir futbolcunun değeri, kendisine verilen en yüksek rakamdır. Siz hayallerle bunu gerçekleştiremezsiniz. Gönlümde değerini bulmadı. İşin uzadığını gördünüz. Bu, oyuncunun burada kalmasını arzu etmemden kaynaklandı. Rıdvan'ın bizimle yola devam etmesini istememe rağmen kendisi inanılmaz derecede gitmek istedi. 'Hayır' demeye kıyamadım. İstemeyerek de olsa Rıdvan'ın yolunu açtık. Yetiştirdik, hayallerinin önünü açık bıraktık. Allah yolunu açık etsin." diye konuştu.

"SERDAR İLE SARILDIK ÖPÜŞTÜK"

Avusturya kampındaki hazırlık maçında oyundan alındıktan sonra sergilediği tavırlar nedeniyle kadro dışı bırakılan ancak daha sonra özür dileyen genç savunma oyuncusu Serdar Saatçı'nın hakkında da konuşan Başkan Çebi, "Serdar, altyapımızdan gelen genç bir çocuğumuz. Çocuklarımızın hataları olduğu zaman konuşmamız gerekiyor. Bazen başka aksiyonlar almamız gerekiyor. Hiç anlamayanlar da var. Serdar yaşamış olduğu olayın sonuçlarını iyi değerlendirdi. Sarıldık ve öpüştük. Yolumuza devam ediyoruz. Altyapıdan gelen çocuklarımızın abilerine, hocalarına, yöneticilerine ve taraftarına saygılı olmaları gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bu, belki de hayırlara vesile oldu." açıklamasında bulundu.

DURSUN ÖZBEK'E GÖNDERME: SÖYLEMEYLE BU İŞLER OLMUYOR

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in "Bankalar Birliği" ile yapılan anlaşmadan çıkmak istediklerine ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine "söylemeyle bu işler olmuyor" diyen Çebi, açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

"Canım cennet istiyor ama günahlarım bırakmıyor diye bir laf vardır. Bunlar yapılmalı ama tatlı cadı gibi burnunuzu oynatarak bunların olmayacağını bilmemiz lazım. Hedef doğru ama bunların gerçekleşebilmesi için el birliği gerekiyor. Söylemeyle bu işler olmuyor. Yapılması lazım. Ama uzun zaman içinde yapmak lazım. Bankalara, bize verdiği destekler için her zaman teşekkür ettik. Çok zor günlerde o bankalar sayesinde ayakta kaldık. Önce evimizin önünü temizleyeceğiz ve sonra bankalardan izin isteyeceğiz."