Alex ikna etti; Türkiye'ye geliyor

Alex ikna etti; Türkiye'ye geliyor

Fenerbahçe'nin efsane ismi Alex de Souza'nın, Palmerias'ta forma giyen 21 yaşındaki kanat oyuncusunu Türkiye'ye gelme konusunda büyük pay sahibi olduğu ortaya çıktı.

8 aydır Damien Comolli ile çalışan Koç'un keşiflerinden birinin Brezilya Ligi takımlarından Palmeiras'ın 21 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Roger Guedes olduğu ortaya çıktı.

Genç yıldız adayının Katarlı menajeri Ahmed ile hem Comolli'nin hem de başkan Ali Koç'un defalarca görüştüğü belirtildi.

SATIN ALMA OPSİYONLU KİRALAMA

Brezilyalı sağ kanat oyuncusunun, menajeri tarafından Türkiye'ye gelme konusunda ikna edildiği ifade edildi. Alex de Souza'nın Guedes'i iknada büyük katkılarının olduğu öğrenildi.

Kiralık oynadığı Atletic MG'ye 12 lig maçında 9 gol-3 asistlik müthiş bir katkı sağlayan Roger Guedes'in peşinde Benfica, Porto, Shakhtar, Al-Wehda ve Al-Ahli de var.

Comolli'nin, oyuncunun kulübü Palmeiras'la ilk temasları gerçekleştirdiği, satın alma opsiyonlu kiralama seçeneğinin masada olduğu öğrenildi. Roger Guedes'in transfermarkt'ta piyasa değeri 9 milyon euro olarak gösteriliyor.

(Sabah)

 
 

Etiketler Fenerbahçe alex