Eskişehir’de Sefa Kalya unutulmadı

Eskişehir’de Sefa Kalya unutulmadı

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe ile Eskişehirspor arasında oynanan maçta GFB lideri Sefa Kalya unutulmadı.

Fenerbahçe kafilesi, maçtan bir gün önce özel uçakla geldiği Eskişehir’de geceyi Rixos Otel’de geçirdi. Fenerbahçe kafilesinin kaldığı otelin çevresinde polisler 24 saat nöbet tuttu.

Karşılaşma başlamadan bir saat 45 dakika önce Fenerbahçeli futbolcular Rixos Otel’den ayrılarak otobüsle polis eskortu eşliğinde maçın oynanacağı Atatürk Stadyumu’na getirildi. Fenerbahçe otobüsünün geçiş yaptığı cadde ve sokaklarda polisler güvenlik önlemi aldı.

Güvenlik önlemleri karşılaşmanın oynanandığı Eskişehir Atatürk Stadyumu çevresinde daha da yoğunlaştı. Stat çevresinde seyyar satıcılara izin verilmedi, içeriye girenler tek tek arandı. Taraftarların madeni para, çakmak ve pet şişeyle stat içine girmelerine izin verilmedi.

SEFA’NIN ANISINA PANKART ASTILAR

Karşılaşmaya Eskişehirsporlu taraftarlar yoğun ilgi gösterirken Fenerbahçe taraftarları için ayrılan 800 kişilik tribünün ise tamamı doldu.

Açık tribünde Eskişehirsporlu taraftarların oluşturduğu Bando Es Es orkestra grubu Eskişehirspor marşlarını çalarak taraftarları coşturdu. Fenerbahçeli tarfatarlar da bulundukları tribüne ‘Vefalı tribünün Sefa’sız çocuklarıyız artık’ yazılı pankart asarak bir süre önce yaşımını yitiren tribün liderlerinden Sefa Kalya’yı andı.

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçını Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan şeref tribününde yan yana oturarak izledi.

HAVA SICAKLIĞI EKSİ 1 DERECEYE DÜŞTÜ

Maçın oynanacağı Eskişehir Atatürk Stadyumu’nun çim sahası geceleyin olası bir yoğun kar yağışına karşı brandalarla örtüldü. Brandalar sabah saatlerinde belediye işçileri tarafından kaldırıldı. Federasyon yetkilileri sabah saatlerinden başlayarak stadyum zeminini sık sık kontrol etti. Eskişehir’de sabah çok erken saatlerde hafif şekilde kar yağışı oldu. Maç saatine kadar yağış gerçekleşmedi.

Stat zeminin futbola elverişli olduğu kaydedildi. Maç saatinde hava sıcaklığının eksi 1 derece olduğu görüldü.

İlk yarı topladığı 10 puanla ligin en alt sırasında yer alan Eskişehirspor ile 40 puana sahip ikinci sıradaki Fenerbahçe 60’ıncı kez karşı karşıya geldi.

Daha önceki karşılaşmalarda Fenerbahçe 30 kez, Eskişehirspor’da 14 kez sahadan galip ayrıldı. 15 karşılaşma ise berabere bitti. Bu sezonun ilk yarısında Fenerbahçe, kendi sahasında Eskişehirspor’u 2-0 yenmişti.

1-20160119090850.jpg