Gerrard Türkiye'den teklif aldığı takımı açıkladı

Gerrard Türkiye'den teklif aldığı takımı açıkladı

Steven Gerrard, Los Angeles Galaxy'e gitmeden önce Türkiye'den kendisine teklif götüren kulübü açıkladı.

İngiliz basınına konuşan Steven Gerrard, MLS'ten gelen teklifin büyük paralar kazanmakla alakalı olmadığını, Katar, Fransa, İspanya ve Türkiye'den daha iyi teklifler geldiğini belirtti.

Gerrard; "Liverpool ile kontrat uzatmama kararı alınca bana gelen ilk teklif Beşiktaş'tan oldu. Slaven Bilic beni aradı ve ikna etmeye çalıştı. Sonra Monaco aradı, iyi bir teklif masaya koydular. Ardından, Paris'ten reddetmesi zor bir tane daha geldi. David Moyes, beni birkaç defa aradı. Sociedad'ta oynayıp oynamayacağımı merak etti. sonra, birkaç Premier Lig takımından teklif geldi ama ben Liverpool'a karşı oynamayacağımı söyledim. Tottenham Menajeri Mauricio Pochettino, bana çok iyi bir teklif ve çok iyi bir rol verdi. Premier Lig'de bir yıl daha üst seviyede oynayabilirdim. Ancak, yine de Liverpool'a karşı oynamak istemedim" ifadelerini kullandı.

Katar'dan 13.5 milyon euro teklif
Liverpool'un kendisini tekrar istediğini yeterince belli etmediğini belirten Gerrard; "Bana, tüm bonusları bile dahil edersek bir önceki sezon verilen garanti paradan yüzde 40'lık bir indirim istediler. Beni istediklerini daha fazla belli etmeliydiler. Los Angeles'a gitmenin nedeni ailem için kaliteli bir hayat istememdi. Katar'dan 2 yıl 13.5 milyon euroluk bir teklif geldi ama orası da ailem için ideal yer olmadığı için reddettim" diyerek sözlerini noktaladı.

Sporx