Gignac dünyaları istedi

Gignac dünyaları istedi

Galatasaray, Gignac ve Andre Ayew'in transferi için Fransa seferine başladı.

Gignac, Galatasaray’dan 3 milyon Euro imza parası talep etti. Ayrıca Fransız golcü, 3.5 milyon Euro yıllık ücret talebinde bulundu. Ancak Galatasaray tavan ücretin 2.5 milyon euro olduğunu dile getirdi.

Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen ama takımdaki mali dengeleri bozmak istemeyen sarı kırmızılı yönetim adına idari menajer Cenk Ergün, her iki futbolcuya da yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücret teklif etti.

Sezonu mutlu sonla tamamlayarak 4. yıldızı takan Galatasaray, gelecek sezon ligde ve şampiyonlar ligi’nde iddialı bir kadro kurmak için şimdiden çalışmalara başladı.  Sarı kırmızılıların ilk hedefi ise Marsilya oldu. Galatasaray, Fransız temsilcisiyle sözleşme yenilemeyen Andre Pierre Gignac ve Andre Ayew’i transfer etmek için Fransa seferine başladı. Goran Pandev’in ayrılması ile Burak ve Umut’lu forvet hattını güçlendirme kararı alan yönetim adına idari menajer Cenk Ergün önceki gece Fransa’ya gitti. İki futbolcu da Galatasaray’ın ilgisine kayıtsız kalmazken masada mali şartlar da konuşuldu.

Gignac, yıllık 3.5 milyon euro talep etti

TAKIM içindeki mali dengeleri bozmak istemeyen sarı kırmızılı yönetim Gignac ve Ayew’e 2.5’ar milyon Euro önerdi. Bonservis bedelinin bulunmaması ve bu sezonda Fransa Ligi’nde başarılı bir sezon geçirmelerinin de etkisi ile 2 yıldız oyuncu da Galatasaray’da imza parası istedi. Lyon ile birlikte Dinamo Moskova’nın talip olduğu Andre Pierre Gignac, Galatasaray’dan 3 milyon Euro imza parası talep etti. Ayrıca Fransız golcü, 3.5 milyon Euro yıllık ücret talebinde bulundu. Ayew ise 2 milyon Euro’luk imza parası verilmesini istedi.

Maç başına 25 bin euro teklif edildi

Ancak Galatasaray yönetimi adına Ergün, sarı kırmızılı takımdaki mali dengeleri bozmamak adına Pierre Gignac ve Andre Ayew’e ödeyebilecekleri tavan ücretin 2.5 milyon Euro olduğunu dile getirdi. Bu sezon Marsilya’da 21 gol ve 2 asist ile başarılı bir performans sergileyen 29 yaşındaki Gignac’a bu garanti ücretin yanında maç başına da 25 bin Euro teklif edildi. Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün ve sarı kırmızılı idareciler, iki yıldız futbolcunun da talep ettikleri imza paralarının aşağı çekilmesi adına yoğun çaba harcıyor.

Marsilya’da 59 gol attı

2010 yılından beri Fransız ekibi Marsilya’da forma giyen Gignac, 154 maçta 59 kez rakip ağları sarsmayı başardı.