'Namusumuzu kurtardık !'

Avrupa Kupası kazanan tek Türk erkek takımı olan Arkasspor'un kaptanı Gökhan Öner iddialı konuştu.

'Namusumuzu kurtardık !'
A+ A-

Voleybolda Avrupa Kupası kazanan tek Türk erkek takımı olan Arkasspor'un kaptanı Gökhan Öner, "Artık kefeni yırttık. Başarının devamı gelecek" dedi..

Zafer sarhoşu İzmir'de hala şampiyonluk şarkıları söyleniyor... İki gün önce Avrupa Çalenç Kupası'nda muhteşem bir oyunla şampiyonluğa ulaşan Arkasspor Voleybol Takımı'nın başarısı zaten kolay unutulacak cinsten değil. "Herşey hayal etmekle başladı" sloganıyla yola çıkan ve büyük bir hayali gerçeğe dönüştüren İzmir ekibinin kaptanı Gökhan Öner, başarı sırlarını ve mutluluğunu SABAH ile paylaştı.

Filede Avrupa kupalarında şampiyonluk yaşayan ilk erkek voleybol takımı olmanın haklı gururunu yaşayan Arkas'ın kaptanı, "Bu daha başlangıç. Artık kefeni yırttık. Devamı gelecek" dedi. Mutluluğunu tarif edecek kelime bulamayan Gökhan, "O geceyi anlatmak mümkün değil.
Hala ne olduğunu anlamış değilim. Sabah uyandım, kendi kendime 'Dün gece (Pazar) ne oldu?' diye sordum. Bir kaç gün geçsin, başarıyı o zaman tam anlamıyla kavrayacağız sanırım" diye konuştu.

TARAFTARI GÖRÜNCE 'ŞAMPİYONUZ' DEDİM

Bu zaferde en büyük payın taraftara ait olduğunu söyleyen ve İzmirli sporseverlere defalarca teşekkür eden milli sporcu, "En baştan beri inançlıydım. Ama salondaki muhteşem kalabalığı görünce daha maça çıkmadan 'Şampiyon olduk' dedim. Bizim için tam anlamıyla itici güç oldular" dedi.

Kulüp Başkanı Lucien Arkas ile Asbaşkan Bernard Arkas'ı da unutmayan Gökhan, "Kulüpte tam bir aile havası yaratıldı. Sporcusuna bu kadar değer veren bir kulüp zor bulunur. Başkanımız, asbaşkanımız bizimle iç içe. Lig ve Avrupa şampiyonluğu İzmir'de gençlere çok güzel örnekler oluşturdu. Artık İzmir'de her genç Arkas forması giymek istiyor. Bundan daha güzel bir şey var mı?" yorumunda bulundu.

40'A KADAR OYNAYACAĞIM

37 yaşında olmasına rağmen gençlere taş çıkaracak bir performans sergileyen Gökhan Öner, bu spor için yaşlı olduğu şeklindeki eleştirilere karşı şunları söylüyor: "Kulübümle 1 yıllık sözleşmem var. Kendime çok iyi bakıyorum. Vücudum gitmediği zaman bırakırım. Allah kısmet ederse 40'a kadar oynayacağım."

Namusumuzu kurtardık

BAYANLARDA Vakıfbank Güneş Sigorta'nın 2 kez, Eczacıbaşı'nın da 1 kez Avrupa kupası kazandıklarını hatırlatan Gökhan Öner, "Erkeklerde ilk kez Avrupa kupasını biz kazandık. Bir anlamda erkeklerin namusunu kurtardık.

Artık bayanların muzip bakışlarından kurtulduk" esprisini yaptı.

İzmir voleybol şehri

YENİ başarılar için aralıksız çalışmaya devam edeceklerini kaydeden kaptan, "Bu şampiyonluk Ekim ayında İzmir'de yapılacak Avrupa Şampiyonası için büyük bir moral oldu. Yine salon dolacaktır.
Bir ara spordan uzaklaşmaya başlayan İzmir artık Türk voleybolu için önemli bir yer oldu" şeklinde konuştu.

250 kez milli oldu

1972 Mersin doğumlu olan Gökhan Öner, yoğun spor hayatı nedeniyle Marmara Üniversitesi Spor Akademisi'ni bitiremedi. Voleybola 1988'de Ankara S.S.K.'da başlayan Gökhan, sırasıyla Arçelik, Emlakbank, Halkbank, Fenerbahçe ve Arkas formalarını, tam 250 kez de ay-yıldızlı formayı giydi.