Dolar Kazandıran Uygulamalar ve Oyunlar

Dolar Kazandıran Uygulamalar ve Oyunlar
Güncelleme:

Dolar kazandıran uygulamalar aracılığıyla döviz kazancı elde edebilirsiniz.

Bu uygulamalar genel olarak; reklam izleme, anket doldurma, müzik dinleme, görev yapma gibi eylemler üzerine kuruludur. Yani uygulamaların genel konsepti bu şekildedir.

Doğrudan dolar kazanmanızı sağlayan uygulamalar çok sayıdadır. Kazanç miktarı her ne kadar yüksek olmasa da dolar fiyatının ülkemizde pahalı olmasından kaynaklı olarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Dolar bazında yüksek kazanç elde etmek için yabancı freelance sitelerine yönelik olarak çalışabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Para kazandıran uygulamalardan bazıları şu şekilde;

1- Swagbucks

En popüler para kazanma uygulamalarından birisidir. Dolar kazandıran uygulamalar arasında en güveniliri diyebilirim. İçerisinde oyun oynayarak para kazanmaktan reklam izlemeye kadar birçok seçenek mevcut. Düzenli olarak kullandığınızda ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

2- MyPoints

Reklam izleyerek para kazanmak için gayet güzel bir uygulamadır. Sistem üzerinden dolar kazancı elde edebiliyorsunuz. Reklam izledikçe puan kazanıyorsunuz ve sonrasında bu puanları nakite dönüştürebiliyorsunuz. Dolar kazandıran uygulamalar arasında en popüler olanlarından birisidir. Günlük 5 dolara kadar kazanabiliyorsunuz.

3- Rakuten

Online olarak dolar kazanmak için Rakuten uygulamasını da kullanabilirsiniz. Cashback sistemi mevcuttur. Yani alışveriş yapıyorsunuz ve ilgili tutarın bir miktarını size geri ödüyorlar.

Dolar kazandıran uygulamalar için yabancı freelance sitelerine de yönelebilirsiniz. Yurt dışında çeşitli işler yapabileceğiniz freelance uygulamaları şu şekilde;

 • Fiverr
 • Guru
 • PeoplePerHour
 • Toptal
 • We Work RemotelyDolar Kazanma Yolları

Günümüzde doların değer kazanmasıyla birlikte kişiler dolar kazanma yollarını araştırmaya başladı. Yukarıda sıraladığım uygulamalarla aylık olarak güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Peki, diğer dolar kazanma yolları nelerdir? Şimdi de buna değinelim.

 1. Daha fazla kazanmak için yaptığınız nitelikli iş sayısını arttırın. Özellikle yurt dışı freelance sitelerde iş potansiyeli çok fazla. Yazılım, grafik tasarım, arama motoru optimizasyonu, makale yazmak gibi alanlarda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
 2. Dolar kazanmak için oyun oynamayı da tercih edebilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanma için bağlantıyı takip edebilirsiniz. İlgili listede dolar kazandıran oyunlar da yer alıyor. Oyunlarda değerli eşyaları düşürerek gerçek parayla satışını yapabilir, para kazanabilirsiniz. Birçok oyunun kendine özel ticaret sistemi bulunuyor!
 3. Yurt dışı e-ticaret yapabilirsiniz. Dolar kazanmak için en etkili yol budur. E-ticaret ile uğraşıyorsanız Etsy gibi platformlarda satış yaparak dolar kazancı elde edebilirsiniz. Ticaretinizi fiziki şartlarda gerçekleştirmek istiyorsanız ihracat yapabilir, döviz kazancı elde edebilirsiniz.
 4. Aynı şekilde Etsy gibi online pazaryerlerinde dijital ürün satışı yapabilirsiniz.
 5. Yabancı diliniz varsa çeviri yapabilir, dolar kazancı elde edebilirsiniz. Dolar kazanmak istiyorsanız yabancı dil bilmek, size büyük bir avantaj sağlayacaktır!
 6. Yabancı diliniz yoksa üzülmeyin. Dolar kazandıran uygulamalarla düşük de olsa belirli bir miktar döviz kazancı elde edebilmeniz mümkün.

İnternetten Para Kazanma Yolları

Bugünlerde herkesin merak ettiği konuların başında internetten para kazanmak geliyor. İnternetten para kazanmak mümkün mü? Elbette! Tamamen bilgisayar başından ve evden çıkmadan yapabileceğiniz işler mevcut. Üstelik buradan güzel kazançlar da elde edebiliyorsunuz. Peki, internetten para kazanma yolları nelerdir?

 1. İnternetten para kazanmak istiyorsanız bunun en etkili yolu satış yapmaktır. Ürün ya da hizmetiniz her ne olursa olsun, internet üzerinden müşteri bulabilir ve satış yapabilirsiniz. E-ticaretle uğraşabileceğiniz gibi freelance işlere de yönelebilirsiniz.
 2. Oyun oynayarak, anket doldurarak, reklam izleyerek para kazanma gibi seçenekler de mevcut. Ancak bu noktada kazancınızın çok yüksek olmayacağını söylemek istiyorum. Ancak mevcut bir geliriniz varsa ek gelir olarak düşünebilirsiniz.
 3. İlk maddede freelance işlerden bahsetmiştim. Örneğin makale yazarak para kazanabilirsiniz. Araştırma yeteneğiniz varsa ve işin SEO tarafını da öğrendiğinizde, buradan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik yabancı diliniz varsa o dilde hizmet verebilir, dolar kazanabilirsiniz.
 4. Sosyal medya, internetten para kazanabileceğiniz bir diğer mecra. Başta YouTube olmak üzere her platformun kendine özel bir para kazanma sistemi var. Deneyebilirsiniz!
 5. Dijital ürün satışı, yapabileceğiniz bir diğer iş. Günümüzde insanlar, kendilerine özel olarak hazırlanmış dijital ürünlere büyük rağbet gösteriyor.

İnternetten para kazanma hakkında detaylı bilgilere ve içeriklere, ilgili kategoriden ulaşabilirsiniz. Kategori içerisinde yüzlerce yöntem ve detayları mevcut.