iPhone 7 cam mı olacak?

Güvenilir kaynaklara göre Apple üreteceği yeni İPhone’larda tamamen cam tasarıma geçebilir.

iPhone 7 cam mı olacak?
A+ A-

En önemli analistlere göre Apple İPhone’u tamamen yeniden tasarlayacak. Alüminyum kasa tarihe gömülürken yerini tamamen cam tasarıma bırakacak. Yenilenen dizaynda kavisli AMOLED ekran kullanılacak. Ama tüm bu değişiklikleri görmek için 2017 tarihini beklemek gerekecek.

KGI Menkul Değerler analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple bu tasarım yenileme hamlesini iPhone 7S ya da iPhone 8 modeline saklayacak.  Tabii iPhone 7S ya da iPhone 8 bu cam malzemenin kullanıldığı ilk akıllı telefon olmayacak. Apple iPhone 4 ve iPhone 4S modellerinde de cam malzeme kullanmış ve başarı elde etmişti. Cam ayrıca kablosuz şarj ve anten çekim gücü için de en uygun seçim olacak.

fft31_mf7731288.jpegfft31_mf7731288.jpeg

Apple konusunda tahmin sicili oldukça iyi olan Ming-Chi Kuo iPhone 6S’in lansmanından dört ay önce ve iPhone SE  ortada yokken fiyatlandırma da dahil olmak üzere telefonların tüm özelliklerini ortaya çıkarmıştı. Bunun yanında  Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutlarına kayacağını da çok önceden bildirmişti.