• Sivillerin üzerine bomba yağdı: 200'den fazla ölü var
  • Avrupa Komisyonu Türkiye'nin AB Büyükelçisi'ni çağırdı
  • Hollywood filminde inanılmaz Erdoğan detayı
  • Lise cinayetinin ardından satanist örgüt çıktı
  • İstanbul'da dev operasyon ! Giriş çıkışlar tutuldu
YEREL HABERLERDiğer İllerSitene Ekle

O MAKAM ARACININ ESKİ PLAKASI OLAY YARATTI

O makam aracının eski plakası olay yarattı

Düzce belediye Başkanı'nın makam aracının eski plakası olay yarattı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, makam otomobilinin plakasının harf grubunu Fethullah Gülen'i çağrıştırması için "FG" olarak aldığı iddiasıyla ilgili olarak, "Araç İstanbul'dan geldiğinde baktık ki "FG', "olmaz böyle" dedik değiştirdik. Millet bunların önünde 9 takla atarken biz çatır çatır kavga ediyorduk. Şimdi biz FETÖ'cü olduk" dedi.

Düzce Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Keleş'in, Haziran 2014'te belediyenin 150 milyon TL borcu varken 650 bin TL'ye aldığı Audi A8L model makam otomobili, şimdi de plakasıyla gündeme geldi. Başkan Keleş, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nda da inceleme konusu olan makam aracıyla ilgili eleştirilere, "Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına" diyerek cevap vermişti.

İlk alındığında harf grubu "FG" olan aracın plakasının Fethullah Gülen'i çağrıştırması için özel istekle verildiği, ancak 17-25 Aralık operasyonundan sonra da "DB" olarak değiştirildiği iddiaları gündeme taşındı.

'İSTANBUL O TARİHDE FG VERİYORMUŞ'

Başkan Mehmet Keleş, iddiaları anlamsız bulduğunu söyledi. Aracın, belediyeye bağlı bir şirket tarafından İstanbul'dan satın alındığını hatırlatan Başkan Keleş, "Arabayı satın alırken İstanbul'da plakaya müracaat ettik. İstanbul da o günlerde "FG" veriyormuş. Düzce'ye araba geldiğinde baktık ki İstanbul "FG" takmış. FG'yi değiştirdik başka plaka aldık. Bunun neresinde ne mahsur var anlamadım. O günlerde benim arabayı aldığım tarihte İstanbul'da sıra namara hangisi, bakarlar. Bir şeye müdahale etmiş değilim ki. Araç İstanbul'dan geldiğinde baktık ki "FG', "olmaz böyle" dedik değiştirdik. Yani ben kendim mi almışım, "FG mi yazın" demişim? Araç geldi, 1 hafta içinde plakayı değiştirdik. Daha arabaya binmemiştik bile" dedi.

'O ÖRGÜTLE YAKINDAN UZAKTAN ALAKAM OLMADI'

Önceki gün bir gazetede "Fethullah Gülencilerle birlikte" diye fotoğrafının basıldığını ifade eden Başkan Keleş, şöyle konuştu:

"3 sene önce belediye başkanı olduğumuzda her kesim "Hayırlı olsun" diye ziyaret etti. Onlar da geldi. Bizim kapı açık herkese. Dışarıdan gelen herkes girebilir. Ben, "Sen girme" mi deseydim. Gelmişler "Hayırlı olsun" demişler. Gerçi biz kovmaktan beter ettik onları. Bu yerel hesaplaşma. Bizim rakiplerimiz var, bizi kendilerine düşman görenler var. Buradan körüklüyorlar bu işleri. Bu memlekette iş yapanı taşlarlar. Benim herhangi bir şekilde o örgütle yakından uzaktan alakam olmadı, olmaz da. 2004-2009 arası belediye başkanıydım, beni de bunlar indirdi aşağıya. Sırf bunlarla kavga ettim diye. Millet bunların önünde 9 takla atarken biz çatır çatır kavga ediyorduk. Şimdi onların hepsi karşısına geçti, biz FETÖ'cü olduk. Bu ne adaletsiz dünya anlamadım."

DHA
8759
-
Haber3Group © 2001-2017 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Portalı Yazılımı ve Teknik Destek: CM Bilişim. Vargonen Hosting & Cloud sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır.
Kullanım Şartları  |  Reklam  |  İnsan Kaynakları  |  Künye  |  Bize Ulaşın  |  Site Haritası  |  RSS