1500 DEAŞ'lıyı öldüren ''Iraklı Rambo''dan Kerkük açıklaması

1500 DEAŞ'lıyı öldüren ''Iraklı Rambo''dan Kerkük açıklaması
Güncelleme:

Kerkük sınırında 1500 DEAŞ'lı teröristi tek başına öldürdüğü iddia edilen, ''Ebu Azrail'' olarak bilinen Falih Hasan, Irak Başbakanı'nın Kerkük'e saldırı için hazırlık talimatı verdiğini öne sürdü.

Haşdi Şabi’ye bağlı İmam Ali Ketibeleri 40. Tugay Komutanı “Ebu Azrail”, Irak Başbakanı Haydar Abadi’nin, Kerkük’e saldırı için hazırlık talimatı verdiğini ve önümüzdeki günlerde bölgede büyük olayların yaşanacağını ileri sürdü.

“Ebu Azrail” olarak tanınan Eyyub Falih HASAN, Abadi başkanlığında, Bağdat’ta üst düzey komutanlarla bir toplantı yapıldığını, Abadi’nin Haşdi Şabi, Altın Kuvvetler, Federal Polis ve Irak ordusundan birliklerin, başta Kerkük olmak üzere tartışmalı bölgelere saldırı için hazırlanması talimatı verdiğini söyledi. Şii komutan, toplantıya katılan İmam Ali Ketibeleri Komutanı Haci Şıbil Zeydi ile diğer komutanların, Kürtlerle savaşıp, Kürt kanı dökmek istemediklerini söylediğini belirtti. Ebu Azrail, “Şu an bütün güçler teyakkuzda. Üstlerimizden gelecek emirleri bekliyoruz. Emir geldiği an saldırıya geçilecek, tartışmalı bölgelere yayılacağız. Ancak hiçbir şekilde Peşmerge Güçleri ve Kürtlere karşı savaşmak istemiyoruz” ifadelerinde bulundu. Önümüzdeki 2 gün içinde bölgede büyük değişimler yaşanacağını öngördüklerini söyleyen Ebu Azrail, burayı korumaya hazır olduklarını söyledi.

1500 DEAŞ'lıyı öldüren ''Iraklı Rambo''dan Kerkük açıklaması - Resim : 1