Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
AK Parti Konya İl Başkanı ve yönetimi istifa etti !
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

Avrupa'da Salih Müslim olay yarattı !

Avrupa Parlamentosunda ağırlanan PYD lideri Salih Müslim için AP Başkanı Schulz, bilgisinin olmadığını söyledi.

Avrupa'da Salih Müslim olay yarattı !
A+ A-

Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz, Suriye PKK'sı PYD'nin lideri Salih Müslim'in Avrupa Parlamentosu'nda açıklama yapmasından haberi olmadığını savundu. Üç maymunu oynayan Schulz, "Bahsettiğiniz beyefendinin Avrupa Parlamentosu'nda olduğu bilgisinibugün burada aldım. Bu şahsi bir davettir" diye konuştu.

Suriye PKK'sı PYD lideri Salih Müslim'in Avrupa Parlamentosu'nda basın açıklaması yapması tepkiye yol açmıştı. Bugün Türkiye'yi ziyaret eden Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı ortak açıklamada, kendisine terör örgütü PYD liderinin AP'de açıklaması yapması sorulunca, bilmediğini söyledi.

Schulz, şu ifadeleri kullandı;

"Bahsettiğiniz beyefendinin Avrupa Parlamentosu'nda olduğu bilgisini bugün burada aldım. Bu şahsi bir davettir. Bu herhangi bir şekilde benim çalıştığım kurumu bağlayıcı nitelikte değildir. Ben şaşırdım, ben kendisini davet etmezdim. İfade ettiği görüşler dekendi görüşleridir. Bunların herhangi bir şekilde beni temsil ettiğini düşünmüyorum"

Terör örgütü PYD lideri Müslim, bugün Avrupa Parlamentosu'nda basın toplantısı düzenlemiş ve Avrupa'nın bu tavrı tepkiye yol açmıştı. Müslim, daha önce yaptığı açıklamalarla Türkiye'nin 'Fırat Kalkanı' operasyonundan rahatsızlık duymuş, TSKDAEŞ'i vurunca savunmaya geçmişti.