Bill Gates rezil oldu

Teknoloji devi Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates, paylaştığı fotoğrafa düştüğü bir notla rezil oldu.

A+ A-

Tayland'daki telefon kablolarının elektrik kablosu olduğunu ve insanların elektriğe ulaşabilmek için hayatlarını tehlikeye attığını iddia eden Gates'e Taylandlılar büyük tepki gösterdi, teknoloji devini tiye aldı.

Dünyanın en zengin insanı olan CEO, Facebook hesabında Tayland'ın yoksulluğunu gösteren fotoğraflar paylaştı.

Paylaşımların birinin altına yazdığı açıklama ünlü CEO'yu rezil etti:

"Kusurlu alt yapı sebebiyle birçok yerel bölge sıklıkla beklenmedik ya da planlı kesintilerle karşı karşıya kalıyor, bunlardan en önemlisi de insanların büyük ihtiyacı olan elektrik. Bu fotoğraftaki gibi karmakarışık kablolara sahip birçok ülke gezdim ama burası Tayland. İnsanlar elektrik ızgaralarından illegal olarak kendilerine bağlantı yolu açarak ihtiyaçları olan elektriği almak için hayatlarını tehlikeye atıyorlar."

resized_c3079-34a5070a1.jpg

Habertürk'te yer alan habere göre, teknoloji dehası Gates, kabloların elektrik kablosu olmadığını anlayamadı. Gönderiye yorum yağdı, onların telefon kablosu olduğu yüzlerce kişi tarafından doğrulandı.

Elektrik sisteminin fazlasıyla gelişmiş olduğu, kimsenin kaçak elektrik kullanmak için direklere tırmanmadığı da söylendi. Birçok kişi ünlü CEO'nun hatasıyla dalga geçti.