Piyasalardaki yangın büyüyor! Dolar, Euro ve altın yeniden yükselişte

Dolar/TL, Suriye kaynaklı jeopolitik endişeler nedeniyle baskı altında kalmaya devam ediyor. Altının gram fiyatı, ons altındaki yükselişe paralel tüm zamanlardaki en yüksek seyrini sürdürüyor. İşte dolar, euro ve altında yeni haftanın ilk rakamları...

Piyasalardaki yangın büyüyor! Dolar, Euro ve altın yeniden yükselişte
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Geride bıraktığımız hafta en son Mayıs 2019'da görülen 6,0650'ye kadar yükselen dolar kuru, yeni haftaya da 6,05'in üzerinde başladı.

Euro/TL ise 6,56'da yer alıyor.

Küresel piyasalarda corona virüs salgınının insani ve ekonomik boyutuna ilişkin endişelerin sürdüğüne işaret eden uzmanlar, Suriye ile ilgili gelişmelerin de gündemin odağındaki yerini koruduğunu ifade etti.

Bugün, ABD'de Washington'ın doğum günü nedeniyle piyasaların kapalı olduğunu belirten uzmanlar Euro bölgesinde ve yurt içinde de sakin bir veri gündemi olduğunu belirtti. Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL'de, 6,00 seviyesinin destek, 6,0650'nin direnç konumuna geldiğini dile getirdi.

ALTIN FİYATLARI

Gram altın, yeni haftaya 308,06 lira ile başladı. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 503 liradan, Cumhuriyet altını ise 2.065 liradan işlem görüyor.

Altının onsu ise 1.583 dolar seviyelerinde bulunuyor. Uzmanlar, ons altındaki yükselişi iç piyasaya olan fiyat artışı yansımaları olarak gözlendiğini belirtti.

Küresel piyasalarda corona virüs salgınının insani ve ekonomik boyutuna ilişkin endişelerin sürdüğüne işaret eden uzmanlar, Suriye ile ilgili gelişmelerin de gündemin odağındaki yerini koruduğunu ifade etti.

Bugün, ABD'de Washington'ın doğum günü nedeniyle piyasaların kapalı olduğunu belirten uzmanlar Euro bölgesinde ve yurt içinde de sakin bir veri gündemi olduğunu belirtti. Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL'de, 6,00 seviyesinin destek, 6,0650'nin direnç konumuna geldiğini dile getirdi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News