AK Partili belediye eşini sırtında taşıyan vatandaşı isyan ettirdi

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde bir vatandaş yol olmadığı için eşini hastaneye sırtında taşıdı. Vatandaş yol yapılması için belediyeye çağrıda bulunarak isyan etti.

A+ A-

Bingöl’ün Adaklı ilçesinde hasta eşini sırtında taşıyarak hastaneye götürmeye çalışan Ali Direk, yol yapılması için yetkililere çağrıda bulunarak isyan etti.

Bingöl’ün Adaklı ilçesinde hasta eşini sırtında taşıyarak hastaneye götürmeye çalışan Ali Direk, Bingöl’ün Adaklı ilçesinde hasta eşini sırtında taşıyarak hastaneye götürmeye çalışan Ali Direk, yol yapılması için yetkililerden yardım istedi. yol yapılması için yetkililerden yardım istedi.

AKP'li Adaklı Belediyesi’nin hastaneye giden yola asfalt döşememesine isyan eden Direk, “Bu devletin ayıbıdır, utanması lazım bu insanların. 2020 yılına gireceğiz, halimize bakın. Bizim belediye başkanımız utansın şimdi” diyerek yetkililere seslendi.

"KARDAN DOLAYI YOL YAPILAMADI"

Konuyla ilgili Independent Türkçe’ye konuşan Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, yol yapım çalışmalarının her bölgede sona erdiğini, ancak Direk ve ailesinin kaldığı Güngörsün mahallesindeki çalışmaların kar yağışı nedeniyle ertelendiğini söyledi. Çalışmaların pazartesi günü tekrar başlayacağını aktardı.

Işık, Direk ve ailesinin kaldığı evin o mahalledeki tek ev olduğunu ekledi.

Işık’ın açıklaması şöyle:

“Ali Direk’in oturduğu ev Güngörsün mahallesindeki o bölgede bulunan tek evdir. Sonbahara doğru araç kiralayıp o tarafa malzeme taşıdık, ancak kar yağdı. Kardan dolayı çalışmalarımız yarım kaldı. Tekrar kar yağmazsa pazartesi  bu yola malzeme taşıyıp çalışmalarımızı başlatacağız”

CHP'den Erdoğan'a videolu soru: Şimdi ne diyecek?CHP'den Erdoğan'a videolu soru: Şimdi ne diyecek?