Bebek sahilinde cinsel ilişki rezaletinde aylar sonra yakalama kararı

Bebek sahilinde cinsel ilişki rezaletinde aylar sonra yakalama kararı
Güncelleme:

İstanbul Bebek sahilinde gündüz saatlerinde bir kişi ile cinsel ilişkiye giren yabancı uyruklu kadın hakkında, Adli Tıp Kurumu'nda muayene edilebilmesi için yakalama kararı çıkartıldı.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ö.K. getirildi. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Sanık avukatı müvekkilinin Adli Tıp Kurumu'na sevk edilerek rapor alınmasını talep etti. Ö.K.'nin tutuklulukta geçirdiği süre göz önünde bulundurularak, tahliye kararı verilmesini istedi. 

Sanık Ö.K., "Söyleyecek çok şeyim var ama söyleyemiyorum" diyerek, tahliyesi talep etti. Savcı mağdur sanık C.M. T.'nin, Adli Tıp Kurumu'nda muayene edilerek rapor alınması için yakalama kararı çıkarılması talep etti. Savcı, kanıtların toplanmamış olması nedeniyle Ö.K.’nin tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. C.M. T.'nin avukatı, şikayetlerinin devam ettiğini ve sanığın cezalandırılmasını talep etti.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Mahkeme heyeti, mağdur sanık C.M. T. hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Heyet, tutuklu sanık Ö.K.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, mağdur sanık C.M. T.'nin akıl hastalığı nedeniyle, 'Hayasızca hareketlerde bulunmak' suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası yerine, yüksek güvenlikli sağlık kurumlarında koruma ve tedavi altına alınması istendi. Diğer sanık Ö.K.'nin, 'Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı cinsel saldırı' ve 'Hayasızca hareketlerde bulunmak' suçlarından 6 aydan 19 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.