Feyza Altun gözaltına alınırken savcıdan izin isteyip, rakı içmiş

Feyza Altun gözaltına alınırken savcıdan izin isteyip, rakı içmiş
Güncelleme:

Sosyal medya küfür içeren bir şeriat karşıtı paylaşım yaptıktan sonra gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan avukat Feyza Altun gözaltına alınırken, savcıdan izin isteyip bir kadeh rakı koyduğunu açıkladı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçundan soruşturma başlatılan Avukat Feyza Altun, Fatih Altaylı programında gözaltına alınırken yaşadığı ilginç bir detayı anlattı.

Altun, hakimlikte işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Hakimlik, Altun'un "yurt dışına çıkış yasağı" ve "haftada 2 gün karakola imza atma" şartını içeren adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

Fatih Altaylı, Feyza Altun'un gözaltına alındığı sırada yaşadıklarını şöyle aktardı:

"Kapı çalmış açtım dedi kapıda 15 polis bir savcı vardı dedi. Sosyal medyadan tutuklandığım gözaltına alındığım yolunda haberler vardı ama ben o sırada evde oturuyordum yani sosyal medyada bu haberler yayılırken benim evde olan biten bir şey yoktu dedi. Buyurun demiş hepsini içeri almış polislerin... Savcı beye demiş ki o kadar kalabalığa gerek yok bir yere kaçacak halim de yok niçin devletin imkanlarını benim gibi minicik kadın için bu kadar seferber ettiniz? "Ne gerekiyorsa yapın çekinmeyin demiş... Ben bir 5 dakika izin istedim diyor kendime diyor bir rakı koydum oturdum onlar diyor görevini yaparken ben de bir kadeh rakı içtim. Sonra da gözaltına alıp ifadeye götürmüşler..."

Başsavcının Feyza Altun hakkındaki itirazı reddedildi

Feyza Altun hakkında önceki gün "şeriat"la ilgili bir sosyal medya paylaşımı sebebiyle Beykoz Cumhuriyet Savcılığı tarafından "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Evinde savcı gözetiminde arama yapılan Altun, gözaltına alınıp İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına götürüldü. Dün sabah saatlerinde Beykoz Adliyesi'nde tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Altun adli kontrol şartıyla, yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Bu karara Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından itiraz edildi. İtirazı değerlendiren mahkemenin red kararı verdiği öğrenildi. Feyza Altun adli kontrol kararı çerçevesinde haftada iki gün karakola imza verecek.