Erdoğan'dan erken seçim açıklaması
Meral Akşener'den HDP hamlesi !
İzmir'de şoke eden olay: Bebeğin idrarında uyuşturucu çıktı

Hainlerin inlerine girdik: 2 PKK'lı ölü

Hakkari'de düzenlenen hava operasyonunda 2 PKK'lı öldürüldü.

Hainlerin inlerine girdik: 2 PKK'lı ölü
A+ A-

Fırat Kalkanı Harekatı'nda Vukuf bölgesinin güneyinde bulunan IŞİD'e ait 6 hedefe toplam 13 Fırtına obüs mermisi atıldı.

Öte yandan Hakkari merkez güney kırsalına dün saat  20:26-21:04 saatleri arasında  Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi. Harekatta ilk tespitlere göre, 2 terörist etkisiz hale getirildi, bir  cephanelik imha edildi

Fırat Kalkanı Harekatı'nda dün koalisyon güçleri  tarafından Yahmul, Kafer Khan, Güzel Mezra ve Zeytinlik bölgelerinde tespit  edilen hedeflere yapılan hava harekatında öldürülen DAEŞ mensubu terörist  sayısının 6'ya yükseldiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı, operasyonun 21'nci gününe ilişkin yaptığı  bilgilendirmeyi güncelledi.

Suriye sınır hattında gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Cerablus ve  Rai civarında halen kontrol edilen bölgede keşif, gözetleme, hedef tespiti ve  oluşturulan savunma tedbirlerini geliştirme faaliyetlerinin sürdüğü bildirilen  açıklamada, ateş destek vasıtaları tarafından, harekat sahasında bulunan 6 DAEŞ  terör örgütü hedefine (Vukuf güneyi) toplam 13 Fırtına obüs mermisi atıldığı,  bugüne kadar toplam 524 hedefe 2 bin 245 atım yapıldığı kaydedildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından hava harekatı icra  edilmediği ancak ani çıkacak hedeflere yönelik yerde bekleyen uçak  görevlendirildiği vurgulanan açıklamada, koalisyon güçleri tarafından, Yahmul,  Kafer Khan, Güzel Mezra ve 2 kez Cakka (Zeytinlik) bölgelerinde tespit edilen  hedeflere 5 hava harekatı düzenlendiği belirtildi. Operasyonda 6 DAEŞ'li  teröristin etkisiz hale getirildiği, 4 havan ve 2 savunma mevzisinin de imha  edildiği bildirildi.

Suriye sınır hattında bir Bayraktar İHA ile kesintisiz keşif ve  gözetleme faaliyetinin sürdüğü ifade edilen açıklamada, "AFAD ve Kızılay’a ait  unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler  kesintisiz olarak sürdürülmektedir. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve  hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon  harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın  zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet  göstermektedir." denildi.

2 PKK’LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, 1 CEPHANELİK İMHA EDİLDİ

Kent merkezinin güney kırsalına  düzenlenen harekatta ilk tespitlere göre, 2 terörist etkisiz hale getirildi, bir  cephanelik imha edildi

Hakkari merkezin güney kırsalına dün savaş uçaklarıyla  harekat düzenlendiği, ilk tespitlere göre 2 teröristin etkisiz hale getirildiği  ve bir cephaneliğin imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hakkari merkezin güney  kırsalına dün 20.26-21.04 saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş  uçaklarıyla harekat düzenlendiği belirtildi.

"BÜYÜK PATLAMALAR MEYDANA GELMİŞTİR"

Tespit edilen birer dinamik hedef, malzemelik ve mağara girişinin ateş  altına alındığı kaydedilen açıklamada, "Harekat sonucunda ilk tespitlere göre, 2  terörist etkisiz hale getirilmiş ve bölücü terör örgütü tarafından kullanılan bir  cephanelik (vuruşu müteakip malzemelik olarak tespit edilen yerde büyük patlamalar meydana gelmiştir) imha edilmiştir." ifadesine yer verildi.

DHA