Hırsızlar ''insanlığı da'' çaldı! Engelli vatandaşa büyük şok

Hırsızlar ''insanlığı da'' çaldı! Engelli vatandaşa büyük şok
Güncelleme:

Bursa'da bedensel engelli 25 yaşındaki gencin geçimini sağladığı seyyar satış arabası hırsızların hedefi oldu.

Bursa'da, bedensel engelli Onur A.'nın (25) mısır satarak geçimini sağladığı seyyar arabasındaki akü ve malzemeler çalındı. Olay sonrası büyük üzüntü yaşayan Onur A., "Tek geçim kaynağım bu araç. Hayatımı batırdılar. Cebimde 5 kuruş yok. Sabahtan beri ağzıma bir lokma girmedi." ifadelerini kullandı.

Olay, İnegöl ilçesi Cuma Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Tek başına yaşayan yüzde 75 bedensel engelli Onur A., patlamış mısır sattığı arabasını evinin önüne bırakarak içeri girdi.

İddiaya göre Onur A.'yı takip eden şüpheli ya da şüpheliler tarafından mısır arabasındaki akü ve malzemeler çalındı. Çevredeki esnaf, arabanın dağıtılmış olduğunu fark edince evinde bulunan Onur A.'ya haber verdi.

"HAYATIMI BATIRDILAR"

Mısır arabasının halini gören Onur A., büyük üzüntü yaşadı. Hırsızlık olayının ilk kez başına gelmediğini söyleyen Onur A., "3-4 gündür böyle şeyler oluyor. Aküyü ve malzemeleri çalmışlar. Evde tek kalıyorum, ailem yok. Tek geçim kaynağım bu araç. Hayatımı batırdılar. Cebimde 5 kuruş yok. Sabahtan beri ağzıma bir lokma girmedi. Polisler yapanları bulacak inşallah" dedi.

Polis ekipleri hırsızlık olayına karışan, şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.