İçişleri Bakanlığı duyurdu! Teslim olan terörist sayısı 122'ye yükseldi

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 5 terörist daha teslim oldu. 1 Ocak’tan bugüne kadar İkna yoluyla teslim olan terörist sayısı 122'ye yükseldi.

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Teslim olan terörist sayısı 122'ye yükseldi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının ikna çalışmaları neticesinde Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edilen 5 bölücü terör örgütü mensubunun Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütü mensuplarının teslim olmasına yönelik ikna çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar neticesinde Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edilen 5 örgüt mensubu, Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylelikle 1 Ocak'tan bugüne kadar sadece ikna yoluyla teslim olan teröristlerin sayısı 122'ye yükseldi.

 
İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen başarılı ikna çalışmaları sayesinde gelecek günlerde de teslim olmaların artarak devam edeceği bildirildi.

4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) yürüttüğü istihbari faaliyetler neticesinde, 4 PKK/KCK terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, MİT, yürüttüğü istihbari faaliyetler neticesinde bugün öğleden sonra Gabar kırsalında terör örgütü PKK/KCK mensubu 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News