Kadir Şeker'e büyük kumpas! Kiralık katil iddiası çöktü

Kadir Şeker'in kiralık katil olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Suçlamada delil olarak gösterilen mesajların sahte olduğu ortaya çıktı.

Konya’da Kadir Şeker, sokakta şiddet gören Ayşe D.’yı kurtarmak isterken çıkan arbedede Özgür D. hayatını kaybetmişti. Kadir Şeker’in sanık olduğu olayda ölen Özgür D.’nin annesi Mübeyyen G.D. ve kardeşi Niyazi Remzi D., “Bu planlı bir cinayet” diyerek savcılığa başvurmuştu. Aile Ayşe D., sevgilisi Murat H., eski kocası ve kız kardeşi Figen D.’nin de aralarında bulunduğu 8 kişiden şikâyetçi olmuştu. Şeker’in ‘kiralık katil’ olduğunu iddia eden D., delil olarak da Kadir’in adının geçtiği bazı Instagram mesajlarını göstermişti.

MESAJLARIN PERDE ARKASI 

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberein göre, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada, Instagram mesajlarının sahte olduğu anlaşıldı. Dilekçeyle birlikte savcılığa verilen mesajlara göre ‘demirelozcanan’ adlı bir Instagram hesabından ‘adarcananyazcan’ adlı hesaba “Kadir parka yerleşti Murat, haberin olsun. O it gelmek üzere dikkat et, görmesin seni” mesajları atıldı. Cevaben de “Tamam gülüm” mesajı geldi. Tarih ve saat bilgisi olmayan mesajlar, Kadir’in planın içinde olduğu intiba yaratmak için oluşturulmuştu.

Mesajları ölen Özgür’ün, Yusuf Ö. adlı arkadaşı hazırlamıştı. Amacı ise ‘Elimde cinayete dair bilgi var’ diyerek Özgür’ün ailesinden para almaktı. Özgür D.’nin annesini ve avukatını arayan Yusuf Ö., yazışmaların Ayşe D. ile sevgilisi Murat H. arasında geçtiğini, Özgür’ü öldürtmeyi böyle planladıklarını anlattı. Mesajlardaki ‘Kadir’ adlı kişinin de Kadir Şeker olduğunu söyledi. Ayrıca Özgür’ün kendisine 5 bin lira borcu olduğunu, bu parayı da ödemelerini istedi. Elindeki bilgileri anlatmak için de ayrıca para talep etti.

SUÇU BAŞKASINA ATTI

İfade veren Yusuf Ö., “Özgür benim eski arkadaşım, uyuşturucudan cezaevine girdim, çıkınca Özgür’ün öldürüldüğünü öğrendim” dedi. Yusuf Ö. kendisini Özgür D.’nin, Ali adlı bir başka arkadaşının yönlendirdiğini “Özgür’ün annesinden 5 bin lira alacağım var, dediğimi yap gerisine karışma” dediğini iddia etti. Ö., Instagram mesajlarının da Ali’den geldiğini söyledi. Ö. “Özgür’ün annesi Antalya’ya gitmem için para gönderdi. Gitmedim. Tehdit etmeye başladı. CİMER’e başvurdum. Özgür’ün ailesi, bana yalancı şahitlik yapmayı teklif etti” dedi. Savcılık Instagram mesajlarının sahte olduğunun altını çizerek takipsizlik verdi. Kadir Şeker’in azmettirildiğine ilişkin bir soruşturmaya gerek olmadığını belirtti.

‘HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ’

Şeker Ailesinin avukatı Emrah Daylan, Kadir Şeker’in ‘kiralık katil’ suçlamasından aklandığını, olayın komplodan ibaret olduğunu söyledi. Hürriyet’e özel açıklama yapan avukat Emrah Daylan, “Bu olay Kadir’e nasıl bir komplo kurulmaya çalışıldığını gösteriyor. Karşı tarafın Kadir’i suçlamak için neler yapabileceğini, ne tür ilişkiler ağı içinde olduğunu da görüyoruz. Hukuki haklarımızı kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Hürriyet