Erdoğan: ''Dedim ya; bir gece ansızın gelebiliriz, geliriz !''
Okulda 16 yaşındaki 2 erkek öğrenciye cinsel istismar
Başbakan: Vatandaş rahat olsun, savaşa girmiyoruz

Saldırı hazırlığındaki teröristler öldürüldü

Irak'ın kuzeyi Zap bölgesinde saldırı hazırlığında olan 9 terörist öldürüldü.

Saldırı hazırlığındaki teröristler öldürüldü
A+ A-

Irak’ın kuzeyi Zap bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 9 terörist öldürüldü. Şırnak ve Hakkari ise 7 terörist teslim oldu.

Bölücü terör örgütü PKK'ya darbe üstüne darbe . Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyi Zap bölgesinde saldırı hazırlığındaki teröristlerin vurulduğu belirtildi. Açıklamada, Irak’ın kuzeyi Zap bölgesinde keşif ve gözetleme unsurları tarafından tespit edilen ve hudut hattındaki üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen bölücü terör örgütü mensubu 9 teröristin ise etkisiz hale getirildiği vurgulandı. 

7 TERÖRİST TESLİM OLDU 

TSK'dan yapılan açıklamada ayrıca yurt içinde ve Irak’ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 6 teröristin Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 1 teröristin de Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu ifade edildi.

GÜROYMAK'TA 3 SIĞINAK İMHA EDİLDİ 

 Bitlis'in Güroymak ilçesindeki operasyonda, el yapımı patlayıcı  yapımında kullanılan 100 kilogram amonyum nitrat imha edildi. Operasyonda  teröristlere ait 3 sığınakta, 74 metre uzunluğunda kablo, akü, dokuz adet pil ve  yaşam malzemesi bulundu. Van Gürpınar'da bölücü terör örgütü mensuplarınca terk edilmiş bir  araçta yapılan kontrolde 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 5 şarjör, 2 el bombası, 100  gram patlayıcı, 1 el telsizi, 1 el dürbünü, 1 lazer metreli dürbün, 2 USB bellek,  bir top kablo ve yaşam malzemesi bulundu. Araç imha edildi. Ülke genelinde bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları  belirtilen 20 kişi gözaltına alındı.

İHA/AA