Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor
Niğde Belediye Başkanı istifa etti

Stajyer kıza taciz skandalı !

Ankara'da staja giden liseli bir kız, kurumda çalışan bir görevli tarafından taciz edildi.

Stajyer kıza taciz skandalı !
A+ A-

Ankara Akyurt’ta, Sosyal Güvenlik Merkezi’ne staj için giden lise öğrencisi kız, kurumda çalışan bir görevli tarafından cinsel tacize uğradı. Durumu okuldaki öğretmenine anlatan kız çocuğu emniyette de aynı ifadeyi verdi. Kurumda personel şefi olarak çalıştığı belirtilen Şahin D. tutuklandı. Şahin D.’nin kurumla ilişkisinin kesilmesi için de müfettiş talep edildi.

STAJ İÇİN GİDİYORLARDI

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre Akyurt Halk Eğitim Merkezi’nde 7 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismariddiasından sonra benzer bir olayın da Sosyal Güvenlik Merkezi’nde yaşandığı iddia ediliyor. Soruşturma dosyasında yer alan bilgiler özetle şöyle: Akyurt’ta meslek lisesinde okuyan D.N.Y. (18), 10’u kız toplam 16 liseli arkadaşıyla SGK’da staj görüyordu. Öğrencilerin bu merkezdeki staj süreci geçtiğimiz eylül ayında başladı.

BODRUM KATINA ALDI

Öğrenciler, haftanın belli günleri, okul çıkışı staj için merkeze gidiyordu. D.N.Y. başlangıçta üst kattaki bir birimde staj yaptı. Geçtiğimiz ocak ayından itibaren ise Şahin D.’in isteği ile merkezin bodrum katında bulunan bir birimde stajını yaptı. D.N.Y.'nin 1 Nisan tarihli savcılıkta verdiği ifadesine göre Şahin D. özellikle son iki hafta içinde kendisi ile yakınlaştı.

KABLO ALMA BAHANESİ İLE...

Şahin D., server odasında kablo vb. eşya alma bahanesi ile liseli kızı yanına çağırdı. Şahin D., D.N.Y.’ye ‘sevgilin var mı’ türü sorular sordu. D.N.Y.’nin elini tutmaya çalışan Şahin D., bir keresinde de kızı öpmeye çalıştı, türlü şekilde taciz etti. Bu olaylar, son iki haftada 2-3 kez tekrarlandı. D.N.Y. ifadesinde, diğer iki kız arkadaşına sarıldığını, onlarla şakalaştığını gördü.

BAŞKA KIZLARI DA ODAYA GÖTÜRDÜ

Liseli kızın ifadesine göre, Şahin D., diğer iki öğrenciyi de zaman zaman server odasına götürdü. Şahin D., D.N.Y. cinsel içerikli mesajlar da gönderdi. Söz konusu mesajlar emniyete de bildirildi.

AYNI GÜN TUTUKLANDI

Liseli kızın başında geçenleri okulda öğretmenine anlatması sonrası durum annesine bildirildi. Anne F.Y., Şahin D.’den şikayetçi oldu. Savcılık sorgusu sonrası sulh cezahakimliğine sevk edilen Şahin D. 1 Nisan’da tutuklandı. Evli iki çocuk babası olan Şahin D.’nin kurumla ilişkisinin kesilmesi için de müfettiş talebinde bulunuldu. Merkez’de staj gören öğrenciler ise başka kurumlara gönderildi.