TSK'da 50 rütbeli isim gözaltında

TSK'da 50 rütbeli isim gözaltında
Güncelleme:

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında TSK içerisinde yürütülen soruşturma kapsamında 20'si subay ve 30'u da astsubay olan 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki mahrem yapılanmasına yönelik Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında bu sabah operasyon için düğmeye basıldı. 20'si subay ve 30'u da astsubay olan 50 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullahçı Terör Örgütü'nün TSK'daki mahrem yapılanmasına ilişkin bu sabah yeni bir operasyon gerçekleştirildi. FETÖ'nün mahrem imamlarıyla ankesörlü telefonlar üzerinden ardışık olarak görüştüğü belirlenen TSK mensuplarına yönelik operasyon düzenlendi.

50 GÖZALTI KARARI

Başsavcılıkça Tekirdağ merkezli 25 ilde, 1'i kadın subay ve 2'si doktor subay olmak üzere çeşitli rütbelerdeki 20 subay ve 30 astsubay hakkında gözaltı kararı verildi. Toplamda 50 şüphelinin adreslerine basın yapıldı. Şüphelilerin adreslerindeki dijital delillere el konuldu. Operasyonda adreslerinde bulunamayan şüphelilere yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Sabah