AK Partili başkan, AK Partili başkanı şikayet etti

Uşak Belediyesi’nde yeni başkan eski başkanın yaptığı ve içinde 19 bin liralık pişik kremi ve 13 bin liraya alınan 1 ton tarhananın da olduğu harcamalar için müfettiş incelemesi talebinde bulundu.

AK Partili başkan, AK Partili başkanı şikayet etti
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre 31 Mart seçimlerinde AK Partili Mehmet Çakın'ın kazandığı Uşak Belediyesi'nde bir önceki AK Partili Başkan Nurullah Cahan dönemine ait faturalar tartışma yarattı. Belediyeye ödettirilen faturalar arasında 850 erkek cüzdanı, 2 bin 500 pişik kremi, 1 ton tarhana, 600 kol saati gibi ilginç harcamalar bulunuyor. Öte yandan, AK Partili Uşak Belediye Başkanı Çakın, görevi devraldığı AK Partili Başkan Cahan dönemi için müfettiş talebinde bulundu. Belediye'nin para kaynağı birimlerinin incelenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı'na başvurdu.

YAPTIĞIMIZIN ARKASINDAYIZ

Eski Başkan Cahan da yaptığı açıklamada faturaların ihtiyaç sahiplerine, ailelere, başarılı gençlere verilen hediyelere ait olduğunu savunarak, “Hoşgeldin Bebek kampanyamız vardı. Paketin için de pişik kreminden beze kadar her şey vardı” dedi. Cahan, kol saati, cüzdan gibi faturaların da halka yönelik sosyal faaliyetlere ait olduğunu söyledi. Nurullah Cahan “Hesabımızı veremeyeceğimiz bir faaliyetimiz yoktur. Müfettişler gelirse her şeyi detaylı anlatırım. Yaptığımızın arkasındayız” dedi.

 

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News