Başakşehir Şampiyonlar Ligi için direkten döndü !
Merkel'in suçlamalarına Türkiye'den yanıt !
Manisa'da yıldırım düştü: 1 ölü, 6 yaralı

Akut Kar Sporları Takımları tam kadro yola devam dedi...

Türkiye 1.Etap minik/çocuk1/çocuk2 kategorileri kayak yarışmaları Snowwhıte Otel pistlerinde gerçekleştirildi.

A+ A-

18-19 Ocak 2013 tarihlerinde, Türkiye 1.Etap minik/çocuk1/çocuk2 kategorileri kayak yarışmaları, Erzurum Palandoken kayak merkezi Xanadu Snowwhıte Otel pistlerinde gerçekleştirildi. Xanadu Snowwhıte Oteli’nin, güvenlik önlemlerini eksiksiz aldığı mükemmel pistlerinde, son derece çağdaş bir ortamda düzenlenen yarışmalarda, Türkiye’nin 23 ilinden gelen tam 387 sporcu yarıştı.  

Medical Park/Bonus/Vbg Denizcilik sponsorluğunda yarışan Akut Spor Kulübü, İstanbul Şubesi’nden 11, Kocaeli Şubesinden 15, Ankara Şubesinden 6 sporcu olmak üzere, toplamda 32 sporcu ile bu yarışmalara katıldı. akut Kar Sporları takım olarak, büyük slalomda 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz, slalomda 1 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya ile toplamda 12 madalya kazanarak, en fazla kürsü gören takım oldu. Dağıtılan her 3 madalyanın 1’ini Akut Spor Kulübü sporcuları alırken, en yakın takipçilerinden de 6 madalya fazla toplamış oldular. madalya törenlerinde, kürsülerden Akut sporcuları eksik olmadı.
Federasyonun bu sene uygulamaya başladığı elemeli 1. Etap yarışmalarında, Akut takımları, minik/çocuk1/çocuk2 takımları, tam takım olarak 2.Etaplara katılma hakkını elde ederek, il birinciliklerindeki başarılarını devam ettirdiler.

19-20 Ocak tarihlerinde, Bursa Uludağ Kayak Merkez’inde Osman Yüce pistinde hava muhalefeti nedeniyle 1 gün gecikmeli yapılan Türkiye 1.Etap gençler/büyükler kategorileri yarışmalarına da, Akut Spor Kulübü, İstanbul Şubesi’nden 6, Kocaeli Şubesinden 5 sporcu ile katıldı. Son derece kötü bir organizasyona sahne olan yarışlarda, pistlere yarışmacı haricinde kişilerin de girmesi, varıştan sporcu harici kişilerin geçmesi ve güvenlik önlemlerinin yetersiz olması, geçen sene olan üzücü kazadan ders almayan organizatorlerin oldugunu gösterdi.

Akut kayakçıları, slalom dalında 1 altın, 1 gümüş, büyük slalomda ise, 1 altın ve 2 bronz madalya ile toplamda 5 madalya kazandılar. Bu kategoride de, hiç bir sporcusu elenmeyen Akut Spor Kulübü takımları, 2.Etap yarışlarına toplamda 43 sporcu ile katılmaya hak kazandılar.

Bu haftasonu yapılan yarışmalarda madalya kazanan akut sporcularının listesi aşağıdaki gibidir.

\"1.20130121165934.jpg\"

\"1.2.20130121165934.jpg\"