Gece yarısı vatandaşı sokağa döken deprem! Bolu sallandı!

Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 01.36'da Bolu merkezde 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gece saatlerinde meydana gelen deprem vatandaşları sokağa döktü. Öte yandan Ağrı ve Bingöl'de 3.3 ve 3.1 büyüklüklerinde depremler meydana geldi. Depremi hisseden vatandaşlar paniğe kapıldı.

A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Bolu'da korkutan deprem! Vatandaş sokağa döküldü Bolu'da korkutan deprem! Vatandaş sokağa döküldü

Kandilli Rasathanesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), verilerine göre saat 01.36'da Bolu'da 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

BOLU VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Bolu Valisi Ahmet Ümit, sosyal medya hesabından depremle ilgili yaptığı açıklamada, "7 Aralık 2019 günü saat 01.36 itibarıyla Bolu merkezli deprem olmuştur. Herhangi bir mal ve can kaybı veya yaralı haberi alınmamıştır. Duyarlı şekilde konu takip edilmektedir. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun. Allah tekrarından muhafaza etsin" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Bolu kent merkezinde hissedilen deprem nedeniyle çok sayıda vatandaş panik yaşadı. Büyük bir korkuyla evlerinden çıkan vatandaşlar, meydanlarda toplandı.

"İLK 3-4 SANİYE ÇOK SALLANDI"

Depremi hisseden vatandaşlardan Utku Cihan, “Bolu deprem bölgesi. Bu gece olan deprem oldukça korkuttu. İlk 3-4 saniyesi çok sallandı. Kısa süreli bir depremdi ama Allah’a şükür gerisi gelmedi” dedi.

"ÖNCE CAM SALLANDI, SONRA PAT DİYE BİR SES ÇIKTI"

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenci olan Sefa Can Cesur ise, “Önce cam sallandı. Sonra pat diye bir ses çıktı. Ev arkadaşlarımızla film izliyorduk. Korktuk ve ayakkabılarımızı giyerek dışarı çıktık” şeklinde konuştu.

AĞRI VE BİNGÖL DE SALLANDI

Ağrı'da akşam saatlerinde meydana gelen 3.3 büyüklüğündeki depremin hemen ardından Bingöl'ün Genç ilçesinde 3.1 büyüklüğünden bir deprem daha meydana geldi. Depremleri hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

Ağrı'da saat 18.54'te 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi verilerine göre yerin 6.6 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin merkez üssü de Ağrı Tutak olarak belirlendi.

Bingöl Genç'teki deprem de saat 18.54'te 3.1 büyüklüğündeki deprem yerin 13.7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Depremlerin ardından olumsuz bir bilgi yansımadı.