Havada ve denizde SOLOTÜRK yasağı

Antalya Kemer'de 15 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek SoloTürk gösteri uçuşu için güvenlik tedbirleri ve yasaklar duyurusu yapıldı

Havada ve denizde SOLOTÜRK yasağı
A+ A-

Kemer Kaymakamlığı Turizm Danışma Bürosu tarafından Antalya Deniz Ticaret Odası başta olmak üzere, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Liman Başkanlığı, G-Marina, Kesud Kemer Su Altı Sporları Derneği, Yamaç Paraşüt Okulu ve sualtı dalış işletmeleri ile ilgili kurum ve kuruluşlara iletilen yazıda, etkinlik ve provaları hakkında bilgi verildi.

Türk Hava Kuvvetleri’nin tek F-16 gösteri ekibi olarak lanse edilen SOLOTÜRK’ün yapacağı hava gösterisi öncesi 14 Temmuz günü 18.00 ile 21.00 saatlerinde prova uçuşu gerçekleştirileceği açıklandı.

SOLOTÜRK gösterisinin 15 Temmuz Cuma günü 18.00 ila 21.00 saatleri arasında gerçekleşeceği kaydedilen duyuruda bir dizi yasağa dikkat çekildi.

Bahsedilen gün ve saatlerde her türlü su üstü ve su altı spor faaliyetlerinin, günübirlik deniz turizmi, tekne turu ve yamaç paraşütü faaliyetlerinin herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemesi açısından durdurulması istendi.