Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

İstanbul'da hangi yollar trafiğe kapalı ?

İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları için bazı yollar trafiğe kapatılırken, geniş güvenlik önlemleri alındı.

İstanbul'da hangi yollar trafiğe kapalı ?
A+ A-

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bugün saat 06.00 itibariyle İstanbul’da kutlamanın yasak olduğu Taksim ile kutlamaların yapılacağı Bakırköy çevresinde bazı yollar trafiğe kapatıldı. Taksim'e çıkan cadde ve sokaklar da 6.30 sıralarında yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Kapalı yollar ve alternatifleri şöyle:

- Beyoğlu’nda Tarlabaşı Bulvarı, Mete, Gümüşsuyu ve Sıraselviler caddeleri trafiğe kapatılacak. Unkapanı Köprüsü ve Perşembe Pazarı’ndan gelenler Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, Kasımpaşa’dan gelenler Tuz Ambarı Işıklar’dan Hasköy ve Karaköy’e, Dolapdere’den gelenler Divan Kavşağı’ndan Tünel üzerinden Şişli veya Stad üzerinden Beşiktaş istikametine, Dolmabahçe Gazhane Caddesi’nden gelenler Beşiktaş veya Karaköy’e, Şişli’den gelenler Yedikuyular Caddesi’ne ve Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine yönlendirilecek.

- Bakırköy’de ise İsmail Erez Bulvarı ve bağlı sokaklar, Ekrem Kurt Bulvarı D-100 güney yan yoldan Olgunlar Sokak girişi, D-100 güneyden Bakırköy Halk Pazarı’na girişler kapatılacak. İncirli, Aksu ve Sahil Kennedy caddeleri alternatif güzergâhlar olacak.

- Metro, Taksim durağında durmayacak. Kabataş-Taksim füniküler sistemi de hizmet vermeyecek. 

BAKIRKÖY HALK PAZARI ALANI'NDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinin yapılacağı Bakırköy'deki Halk Pazarı Alanı'nda geniş güvenlik önlemleri alındı.Alan etkinlik için hazır hale getirilirken Alan çevresine de çok sayıda polis ekibi de konumlanmış durumda.

TOMA ve çevik kuvvet ekipleri miting alanına yakın yerlere yerleştirildi. 

TAKSİM'E ÇIKAN YOLLAR KAPATILDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim’e çıkan cadde ve sokaklar güvenlik önlemleri nedeniyle sabah saat 06.30 sıralarında yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

 Taksim Meydanı’nda polis ekipleri de sabahın ilk saatleriyle birlikte önlem almaya başladı. Taksim’e çıkan sokak ve caddeler bariyerlerle kapatılırken Akrep diye tabir edilen zırhlı polis aracı ve TOMA’lar meydana yerleştirildi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Taksim Meydanı’nda polis ekipleri vatandaşları Taksim Meydanı’nı boşaltmaları yönünde uyarılarda bulundu. Meydandaki vatandaşlarda bariyerlerden atlayarak alanı boşalttı. Polis ekipleri Taksim Meydanı’nda görevli basın mensuplarının ise görev kartlarına tek tek bakarak içeri aldığı görüldü.